reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Amarok W580

Ortaklıktan doğdu; özel üretim Volkswagen Amarok W580 projesiyle tanışın

Avustralya merkezli olarak meraklılarıyla buluşacak olan Volkswagen Amarok W580 projesinin arkasında Walkinshaw Performance ekibi var.

Modifikasyon projelerinin merkezinde çokça karşımıza çıkan pickup modelleri, bu konudaki sınırsızlığıyla dikkat çekiyor. Dünyanın hemen her yerinde araçların birbirinden farklı noktalarına odaklanılmış geliştirmeler asfalttaki yerini alıyor. Radarımıza takılan bu seferki projenin merkezinde ise Volkswagen Amarok var. Markanın ticari araç departmanı ile Avustralya merkezli Walkinshaw Performance’ı bir araya getiren “W580” projesi, önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcılara teslim edilecek. Fabrika çıkış versiyona oranla radikal değişimlerin yer almadığı projenin ağırlıklı olarak görünüm dinamikleri üzerine geliştirildiğini görebiliyoruz.

Volkswagen Amarok W580

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratan detaylarıyla Volkswagen Amarok W580

Amarok W580 projesinin değişiminde siyah ve beyaz renk kombinasyonu tercih edilmiş. Bununla birlikte araçtaki değişimler ön bölümde bi-xenon ışıklandırma grubu, tampon ve ızgarada, arka tarafta ise özel yapım egzoz sistemi üzerine oluşturulduğu görülüyor. 20 inçlik özel jant seti ve lastikler de yine değişimle birlikte gelen parçalar arasında. Kullanılan yeni süspansiyon sistemiyle birlikte Amarok’un yükseklik değerinde de limitleri artıran bir değişim söz konusu. Amarok W580’in kaputunun altında ise 3.0 litrelik altı silindirli motor konumlandırılıyor. 272 PS güç ve 580 Nm tork üreten bu motor 8 kademeli otomatik şanzımanla kombin ediliyor. Bu da rakamsal olarak performansta herhangi bir değişime gidilmediği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf