reklamı kapat

POPÜLER

Apple silikon mac windows

Apple Silikon işlemcili ilk Mac bilgisayar için tarih sonunda netleşti

Apple, Mac dünyasında büyük bir dönüşüme hazırlanıyor. Bu dönüşümün parçası Apple Silikon işlemcili ilk Mac bilgisayar için tarih netleşiyor.

Apple, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda bilgisayarları için Intel’e olan bağımlılığını bitirme adımını attı ve “Apple Silikon” adı altında Mac dünyasında kendi işlemcilerini kullanmaya geçeceklerini açıkladı. Daha önce Apple Silikon’lu ilk Mac’lerin yıl sonunda gelmesi bekleniyor deniliyordu. En son Bloomberg’den Mark Gurman Apple ilk modeli  iPhone 12′ler ile değil direkt olarak kasım ayında duyuracak demişti. Şimdi Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser‘den 17 Kasım tarihi geldi. Söylendiği kadarıyla firma bu tarihte bir etkinlik düzenleyecek ve burada Apple Silikon’lu ilk Mac’i karşımıza çıkaracak. Apple Silikon’lu ilk Mac’in halen bir MacBook Air olacağı düşünülüyor. Prosser, 17 Kasım etkinliğinin 10 Kasım tarihinde duyurulacağını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Silikon işlemcili ilk Mac merak edilirken, firma biliyorsunuz Mac tarafına Face ID getirme çalışmaları yapıyor

Gelişmiş TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan Face ID yüz tanıma teknolojisi, halen tam sürümünün çıkması beklenen macOS Big Sur kodlarında bulunan sağlam detaylara göre yakında Mac tarafına da gelebilir. Bu detay henüz yüzde 100 kesin değil ancak bulunan deliller direkt olarak buna işaret ediyor. Kullanıcılar uzun zamandır Face ID’nin Mac’lere gelmesini istiyor ve başlangıç 2020 olmasa da 2021’de olabilir deniyor. Biliyorsunuz Apple şu an birçok Mac modelinde Touch ID sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli