reklamı kapat

POPÜLER

iMac Apple WWDC 2020

Apple Silikon işlemcili ilk iMac için tarih ve detaylar verildi

Apple, Mac dünyasında büyük bir dönüşüme hazırlanıyor. Bu dönüşümün parçası Apple Silikon işlemcili ilk iMac için tarih netleşiyor.

Apple, hatırlamak adına geçtiğimiz aylarda bilgisayarları için Intel’e olan bağımlılığını bitirme adımını attı ve “Apple Silikon” adı altında Mac dünyasında kendi işlemcilerini kullanmaya geçeceklerini açıkladı. Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser‘a göre 17 Kasım tarihinde Apple bir etkinlik düzenleyecek ve burada Apple Silikon’lu ilk Mac’i karşımıza çıkaracak. Apple Silikon’lu ilk Mac’in halen bir MacBook Air olacağı düşünülüyor. Ancak Apple Silikon sadece MacBook tarafında olmayacak. Diğer kaynaklara göre Apple’ın kendi işlemcisini kullanan ilk iMac modeli 2021’in ilk çeyreğinde raflarda olacak. Bu modele gücünü “masaüstü sınıfı olarak geçen” A14T isimli bir 5 nm işlemci verecek. Bu işlemci doğal olarak iPhone 12’lerde kullanılan 5 nm A14 Bionic’ten çok daha güçlü olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Silikon işlemcili ilk iMac merak ediliyor

Bu arada firma Mac tarafında başka planlar da yapıyor. Gelişmiş TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan Face ID yüz tanıma teknolojisi, halen tam sürümünün çıkması beklenen macOS Big Sur kodlarında bulunan sağlam detaylara göre yakında Mac tarafına da gelebilir. Bu detay henüz yüzde 100 kesin değil ancak bulunan deliller direkt olarak buna işaret ediyor. Kullanıcılar uzun zamandır Face ID’nin Mac’lere gelmesini istiyor ve başlangıç 2020 olmasa da 2021’de olabilir deniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli