reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass

Apple Glass “Sony microOLED” ekranlar ile geliyor; işte son detaylar

Apple’ın AR gözlüğü Apple Glass için yeni bilgiler geldi. Geliştirme aşamasında olan model için bu sefer ekran konusunda detaylar gündemde.

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü Apple Glass, çok uzun zamandır gündemde. En son Apple’a yönelik bir kaynağın 499 dolara satılacak dediği ürün, yeni bilgilerin de doğruladığı kadarıyla hemen karşımıza çıkmayacak. Geliştirme aşaması devam eden modelin ancak 2022’nin ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacağı aktarılıyor. Ürünün en yeni detayı ise ekran konusunda önemli kaynaklardan Ross Young‘tan geliyor. Young, merak edilen üründe 1280×960 çözünürlükte, 0,5 inç Sony microOLED ekranların kullanılacağını aktarıyor. Bu bilgiyi birden fazla kaynaktan aldığını aktaran Young, Glass’tan ilk sağlam donanım detayını vermiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass artırılmış gerçeklik gözlüğü için başka neler biliyoruz?

Kaynağa göre 2022 başında raflardaki yerini alacak model, numaralı cam opsiyonuna da sahip olacak ve Apple Watch gibi iPhone’a bağımlı olarak görev yapacak. İlk prototiplerinde LiDAR tarayıcı ve kablosuz şarj özelliğine sahip olduğu aktarılan Glass, bir ihtimal bazı özel sürümlere de sahip olacak. iPhone bildirimlerini gözler önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak bilgileri geliyor.

Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük için Apple’ın oyun dünyasının büyük ismi Valve ile “ortaklık kurduğu” dahi söyleniyor. Bu artırılmış gerçeklik gözlüğü için Valve’nin sürece dahil olması, hem donanım hemde oyun tarafında büyük önem arz ediyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin global lansmanı yapılan yeni arayüzü