reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 kutularında da şarj cihazı ve kulaklık olmayabilir

Apple, iPhone 12 kutularından şarj cihazını ve kulaklığı kaldırdı. Bu konuda bir adım da 2021 başında Samsung Galaxy S21 serisiyle atılabilir.

Daha önce da söylediğimiz gibi bu aksesuar kaldırma kararını çevreyi korumak için aldığını aktaran teknoloji devi Apple, iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece bir Lightning / USB-C kablo koymuş durumda. Firma hatta yeni üretilen iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR‘ların kutusundan da güç adaptörü ve kulaklığı kaldırıldı. Hatırlarsınız bu durumla geçtiğimiz hafta Samsung ve Xiaomi gibi isimler dalga geçti. Firmalar Apple ile 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması nedeniyle de dalga geçmiş, daha sonra kendileri de cihazlarından kulaklık girişini kaldırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bunun bir benzeri yine olacak gibi görünüyor. Çünkü kaynaklar 2021 başında gelecek Samsung Galaxy S21 ailesinde de şarj cihazı ve kulaklık olmayabileceğini aktarıyor. Bu bilgi henüz yüzde 100 kesin değil ancak Galaxy S21’lerin kutusundan sadece tek bir kablo çıkacak deniyor. Bu durum elbette daha şimdiden büyük tepki çekecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S21 serisi üç farklı modelden oluşuyor

Burada bizleri Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra karşılıyor. Telefonlardan Ultra yukarıdaki tasarımı benimsiyor. Son sızan bilgilere göre telefon 6,8 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda 144 Hz yenileme hızı sunacak telefon, aktarıldığı kadarıyla 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor.

Ekran deliğinde yer alan selfie kamerasının 40 megapiksel çözünürlükte olacağı da söylenen Galaxy S21 Ultra, arkasında ise 108 megapiksel ana kamera taşıyor. Model gücünü ise bazı pazarlarda 5 nm Snapdragon 875, Türkiye gibi bazı pazarlarda ise 5 nm Exynos 2100 işlemciden almaya hazırlanıyor.

Boş kutuyla gelen iPhone 12’lerin tanıtım videoları