reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG GT63 S
Mercedes

900 beygirlik güç gösterisi: Brabus Mercedes-AMG GT63 S

Mercedes-Benz‘in modifiye departmanı Brabus, Mercedes-AMG GT63 S modelinin sıra dışı versiyonunu üretti. Performans lüks sedan modelin yaklaşık 700 beygir güç üreten hibrit seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. S63e modelinin üzerine konumlanacak S73e’nin ise 800 beygirlik bir güç sunacağı ifade ediliyor.

Brabus tarafından üretilen Rocket 900 isimli model ise tam 900 beygir güç üretiyor. Evet yanlış duymadınız. Brabus imzasını taşıyan model 900 beygirlik motoruyla performans açısından sınırları zorluyor. Sadece 10 adet üretilen modelde 4.5 litre hacimli çift turbo V8 motor yer alıyor. Mevcut modelde 4 litre hacimli çift turbo V8 motor yer aldığını hatırlatalım. Özel turboşarj sisteminin kullanıldığı modelin ön tarafında 21 inç çapında, arka tarafında ise 22 inç çapında jantlar bulunuyor. Çoğu spor otomobilde olduğu gibi bu modelde de karbon fiberden üretilen diskler yer alıyor. Rocket 900‘da bununla birlikte 78,74 mm daha geniş çamurlurluklara sahip özel bir karbon gövde kiti kullanılıyor. Daha büyük ön hava girişleri soğutmayı iyileştiriyor ve ön taraftaki rüzgarlık ise ön aksın kalkmasını azaltıyor. Karbon arka kanat ve arka difüzör bastırma kuvvetini artırdığı gibi dengeyi de iyileştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Brabus imzalı Mercedes-AMG GT63 S fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Konfor ve spor modlarına sahip bir havalı süspansiyon sisteminin tercih edildiği modelde bu sistem sürüş yüksekliğini yaklaşık 25,4 mm düşürüyor. Brabus, güç aktarma sistemini korumak için 1.049 nm’lik tork değerini değiştirmediğini söylüyor. Saatte 100 kilometre hıza 2,8 saniyede ulaşabilen model saatte maksimum yaklaşık 330 kilometre hıza ulaşıyor. Standart modelin yurt dışındaki fiyatı yaklaşık 160 bin dolar iken Brabus imzalı modelin fiyatı çok yüksek seviyede. Brabus’un belirttiğine göre özel yapım Mercedes-AMG GT63 S’in fiyatı yaklaşık 505 bin dolar.

İlginizi çekebilir

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili iddiasını taşıyan Dacia Spring Electric