reklamı kapat

POPÜLER

350 km/s maksimum süratle dünyanın en hızlı convertible modeli: Brabus Rocket 900 Cabrio

Mercedes’in en popüler geliştiricilerinden olan Brabus, Frankfurt Otomobil Fuarı’nı dünyanın enleri arasına sokmayı başardığı projesiyle şenlendirecek.

1977 yılından beridir Mercedes-Daimler‘in en büyük performans geliştirici konumunda olan Brabus, ilk günden itibaren modellerin sınırlarına yeni bir boyut getirmeye devam ediyor. Mercedes ile birlikte Frankfurt Otomobil Fuarı katılımcıları arasında yer alacağı kesinleşen geliştirici, organizasyon öncesi kelimenin tam anlamıyla imza niteliğinde bir adım atarak dünyanın enleri arasında girecek projesini meraklılarıyla buluşturacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda örneğini gördüğümüz Rocket 900’ün Cabrio versiyonu üzerinden yaptığı geliştirme sonucunda karşımıza dünyanın en hızı Convertible modelini çıkartmayı başaran Brabus ekibi, işini ne kadar iyi yaptığını bir kez daha kanıtlıyor.


Kaputunun altındaki Mercedes-AMG imzalı twin-turbo V12 motorun üzerine atılan Brabus imzasıyla yeni sınırlarına kavuşan Mercedes S 65, Rocket 900 Cabrio adıyla birlikte 900 beygirlik bir güce ve 1500 Nm‘lik torka sahip oluyor. Yapılan performans dokunuşlarıyla 0’dan 100’e hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlayabilen araca, dünyanın en hızlı convertible ünvanını getiren maksimum hız değerine baktığımızda saatte 350 kilometre gibi etkileyici bir değerle karşılaşıyoruz. Motor üzerindeki değişimin detaylarına indiğimizdeyse Brabus’un stroke çapı iyileştirmesi, güçlendirilmiş pistonlara yer vermesi ve çelik bağlantı kollarının elden geçirilmesi gibi işlemleri yaptığını görüyoruz. Motora ek olarak özel geliştirilmiş performans egzoz sisteminin de entegre edildiği Brabus Rocket 900 Cabrio, 21 inç‘lik yeni jantlarıyla uçuşa hazır bir uçağı andırır şekilde Frankfurt’taki standında yerini alacak.