reklamı kapat

POPÜLER

888 beygirlik Brabus 900’ün saatte 347 kilometrelik “rutin” sürüşüne konuk olun [Video]

Mercedes S-Serisi’ni yeni bir noktaya çıkartan Brabus 900, aldığı geliştirmenin ardından kazandığı sınırları asfalt üzerine göstermeyi başardı.

Popüler performans geliştiricileri arasında yer alan Brabus‘un sizlerle geçtiğimiz hafta paylaştığımız son projesiyle birlikte yine sınırların zorlanışına tanık olmuştuk. Mercedes S-Serisi üzerinde yaptıkları iki farklı geliştirmeyle karşımıza Brabus 700 ve Brabus 900 modellerini çıkartan ekip, iki farklı güç ve karakteri meraklılarının beğenisine sunuyor. Ekip, AMG S65 üzerine geliştirilen Brabus 700’de stok versiyonda kullanılan 4.0 litrelik V8 motorunda geliştirme yapmayı tercih etmiş ve 691 beygir-950 Nm torkluk yeni bir kombinasyon yaratmıştı. Projenin odağındaki Brabus 900 ise performans çıtasını bambaşka bir noktaya konumlandırmıştı.

Ait olunan yerde durmak

Bu modelde 6.3 litre hacme sahip on iki silindirli bir makineye yer veren Brabus ekibi, 888 beygirlik bir güç ve 1.500 Nm‘lik torku kullanıcılarının hizmetine sundu. 0’dan 100’e hızlanma değeri 3,7 saniye olarak açıklanan modelin maksimum sürat değeriyse 349 km/s olarak değerler tablosuna yansımıştı. Kağıt üzerinde fazlasıyla etkileyici olan bir değeri daha güzel hale getiren tek şeyse, şüphesiz asfalt üzerinde görebilmek. Bunun farkında olan Brabus ekibi bizleri çok fazla bekletmeyerek, yarattığı canavarın 347 km/s hıza varan hız testini yayınladı. Bize de koltuklarımıza yaslanıp bunu izlemek kaldı.

VİDEO