reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X ve Galaxy S8
iPhone X ve Galaxy S8

Galaxy S8 ve iPhone X için yapılan anket, yetişkinler ile gençlerin tercihini belirliyor

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X ile Samsung‘un uzun zamandır satışta olan amiral gemisi Galaxy S8. Siz olsaydınız bu iki güçlü akıllı telefondan hangisini alırdınız?

Advertisement

İşte bu soruyu Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarına yönelten araştırma şirketi Propeller Insights, önemli bir sonuç elde etmiş durumda. Anket için 1,034 yetişkin ve 507 genç ile görüşen şirket, gençler ile yetişkinler arasındaki akıllı telefon farkını ortaya çıkartıyor. Buna göre ankete katılan yetişkinlerin yüzde 38’i Galaxy S8, yüzde 20’si ise iPhone X istiyor. 999 dolarlık fiyatı ve sevilmeyen çentiğiyle geri kaldığı düşünülen X, görünüşe bakılırsa gençler arasında daha popüler. Araştırmaya katılan gençlerin yüzde 35’i yeni iPhone’u, yüzde 28 ise S8’i satın almak istiyor. Animoji gibi yeniliklerle gençleri daha iyi etkilediği düşünülen telefon, biliyorsunuz bazı insanlar tarafından “prestij” objesi olarak da kullanılıyor.

iPhone X ve Galaxy S8
iPhone X ve Galaxy S8

Yılın en önemli iki modeli: Samsung Galaxy S8 ve iPhone X

Bu araştırmanın ufak bir kitle üzerinde yapıldığı belirtmekte fayda var. Şu an kapış kapış satılan yeni nesil iPhone X, fiyatına rağmen durmak bilmiyor. 24 Kasım tarihinde 6.099 TL gibi çok yüksek bir fiyat etiketiyle Türkiye’de de satışa çıkacak telefon, burada geliri yüksek kişilere hitap edecek. Ayrıca tekrardan sormak istiyoruz. Siz yeni bir akıllı telefon alacak olsaydınız hangi modeli tercih ederdiniz?