reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefon

Beklenmeyen lideriyle mayıs ayının en çok satan akıllı telefon modelleri

Yeni bir aylık satış raporuyla daha karşınızdayız. Sürekli olarak büyüyen akıllı telefon pazarını ve kullanıcıların tercihlerini gösteren rapor, bu sefer beklenmedik bir lidere sahip.

Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre mayıs ayının en çok satan akıllı telefonu Apple iPhone 8 olmuş durumda. iPhone X’un gölgesinde kalmasına rağmen iyi satan telefon, şirketin yüzünü güldürüyor gibi duruyor. İkinci sırada aynı yüzdelik paya sahip olan Samsung Galaxy S9 Plus bizleri karşılıyor. Yeni nesil iPhone modeli iPhone X üçüncü sırada bulunurken, dördüncü sırada Xiaomi Redmi 5A yer alıyor. Xiaomi bu model ile gerçekten çok iyi satış yapıyor. Listenin devamında Apple iPhone 8 Plus, Samsung Galaxy S9, Huawei P20 Lite, Vivo X21, Xiaomi Redmi 5 Plus / Note 5 ve Oppo A83 modelleri yer alıyor.

Akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon pazarı için durum nisan ayında nasıldı?

Counterpoint‘in nisan araştırmasının sonuçlarını Samsung domine etmişti. Nisan ayının en çok satan akıllı telefonu Galaxy S9+ olmuştu. Onun hemen arkasında Galaxy S9 yer alırken, üçüncü sırada ise Apple iPhone X bulunuyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise karşımıza iPhone 8 Plus ile iPhone 8 çıkıyor. Altıncı sırayı Xiaomi Redmi 5A alırken, listenin devamında iPhone 6, Redmi 5 Plus / Note 5, iPhone 7 ve Galaxy S8 karşımıza çıkıyor.

İlgili Video

Apple’ın en yeni iPhone modelleri