reklamı kapat

POPÜLER

Dünyada en çok satan akıllı telefon modelleri

Dünyada en çok satan akıllı telefon modelleri ve şaşırtan detaylar [2019]

Counterpoint Research araştırmacıları 2019 genelinde dünyada en çok satan akıllı telefon modellerini paylaştı. İşte dikkat çeken detaylar;

2019 genelinde dünyada en çok satan akıllı telefon modeli iPhone XR oldu. İkinci sırada ise sürpriz şekilde iPhone 11 karşımıza çıkıyor. Modelin sadece dört ayda 2019’un ikinci sırasına yerleşmesi gerçekten inanılmaz görünüyor. Listesinin üçüncü sırasında Samsung Galaxy A50, dördüncü sırada ise Samsung Galaxy A10 yer alıyor. Listenin devamında OPPO A5, iPhone 8, Samsung Galaxy A20, yine şaşırtıcı şekilde iPhone 11 Pro Max, iPhone 7 ve iPhone Xs Max bizleri karşılıyor. Apple’ın genel olarak domine ettiği pazar, ilk 10 için Samsung, Apple ve OPPO haricinde üçüncü bir isme izin vermemiş gibi görünüyor. Bu arada Counterpoint Research telefon satışlarını belirlenen bölgelere de indirgemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyada en çok satan akıllı telefon modelleri listesi sürpriz oluyor

Baktığımız aman Avrupa‘da en çok satılan telefon modeli Samsung Galaxy A50 oluyor. İkinci sırada iPhone XR, üçüncü sırada ise iPhone 11 karşımıza çıkıyor. Çin’de en çok satan telefon modeli OPPO A5 oluyor ve ilginç olarak burada ilk beş içerisinde bir Xiaomi akıllı telefon modeli yer almıyor. Orta Doğu ve Afrika’da en çok satan telefon ise Samsung Galaxy A10 olarak görünüyor. Güney Amerika’da da Samsung Galaxy A10‘un liderliği bizleri karşılıyor. Asya Pasifik bölgesinde ise en çok satan telefon OPPO A5s olarak görünüyor. Amerika’nın açı ara lideri ise iPhone XR başta olmak üzere Apple oluyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin dikkat çeken katlanabilir telefonu