reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon

Dikkat çeken detaylarıyla nisan ayının en çok satan akıllı telefon modelleri

Akıllı telefon sektörü sürekli olarak gelişiyor ve aynı zamanda genişliyor. Her ay birçok yeni akıllı telefon duyuruluyor. Ancak sektörün üst kısmı çok fazla değişmiyor. İşte 2018 Nisan ayının en çok satan akıllı telefonları;

Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre nisan ayını Samsung domine etmiş durumda. Listeye baktığımız zamanda nisan ayının en çok satan akıllı telefonu Galaxy S9+ olmuş durumda. Onun hemen arkasında Galaxy S9 yer alırken, üçüncü sırada ise Apple iPhone X bulunuyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise karşımıza iPhone 8 Plus ile iPhone 8 çıkıyor. Altıncı sırayı Xiaomi Redmi 5A alırken, listenin devamında iPhone 6, Redmi 5 Plus / Note 5, iPhone 7 ve Galaxy S8 karşımıza çıkıyor. Global olarak hazırlanan bu iste, sadece Samsung, Apple ve Xiaomi firmalarının modellerinden oluşuyor. Nisan ayında listenin üst kısmına Huawei‘nin giremediği görülürken, Galaxy S9 ailesinin başarısı göz dolduruyor. Şimdiye kadar genel olarak iPhone X‘un gerisinde kalan aile, nisan ayında ciddi bir atılım yapmış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

akıllı telefon

Teknik özellikleriyle Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ), normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.

İlgili Video

Telefonları resmi tanıtım videosu