reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon

Nisan ayında en çok satan akıllı telefon modelleri açıklandı

Nisan ayında en çok satan akıllı telefon modelleri açıklandı. Bir kez daha listenin en üstünde bir iPhone modeli yer alıyor.

Counterpoint Research araştırma şirketinin verilerine göre nisan ayında küresel olarak en çok satan akıllı telefon modeli iPhone 13 oldu. İkinci sırayı ilginç olarak oldukça pahalı iPhone 13 Pro Max alırken, üçüncü sırada iPhone 13 Pro, dördüncü sırada ise iPhone 12 karşımıza çıktı. Listenin devamında ise Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy A13, iPhone SE 2022, Samsung Galaxy A03, Samsung Galaxy A53 5G ve Redmi Note 11 akıllı telefon modelleri sıralandı. İlk 10’a nisan ayında Samsung ve Apple damgasını vurdu.

Akıllı telefon sektörünün bazı devleri son dönemde aşırı iyi zamanlar geçirmiyor. Örneğin geçtiğimiz hafta tedarikçileri bilgilendiren Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, telefon üretimi konusunda 2022 hedefini küçültmüştü. Firma normalde 2022 toplamında 310 milyon civarında Galaxy telefon üretmeyi hedefliyordu. Bu hedef daha sonra 280 milyon seviyesine çekildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yani tam 30 milyonluk bir Galaxy üretimini tek kalemde kesen şirket, diğer birçok elektronik firması gibi küresel enflasyon ve diğer unsurlar nedeniyle ciddi plan değişiklikleri içerisinde bulunuyor. Bunun arkasında satışların ve talebi düşmesi yer alıyor. Çünkü ortaya çıktığı kadarıyla firmanın elinde satışı bekleyen tam 50 milyon akıllı telefonluk devasa bir stok bulunuyor.

En çok satan akıllı telefon modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display