reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 akıllı telefon apple

2021’in başında en çok satan akıllı telefon modelleri açıklandı

Counterpoint Research araştırmacıları,  ocak ayında global olarak en çok satan akıllı telefon modellerini açıkladı. Listede bir iPhone hakimiyeti var.

Counterpoint Research imzalı araştırmaya göre 2021’in başında yani ocak ayında en çok satan akıllı telefon modeli iPhone 12 oldu. Onu iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 11 izledi.

Listenin devamında ise daha bütçe modeller bizleri karşılıyor. Burada tam olarak Redmi 9A, Redmi 9 ve Samsung Galaxy A21S karşımıza çıkıyor.

Ocak ayında en çok satanlar listesine giren diğer telefonlar ise iPhone 12 Mini, Samsung Galaxy A31 ve iPhone SE 2020 modelleri oluyor. Apple’ın global telefon pazarındaki etkisi hale devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok satan akıllı telefon modelleri listesinde genelde pahalı modeller var

Bu pahalı modeller elbette iPhone’lar. Bu yüksek fiyatlara rağmen görüldüğü üzere Apple’ın kullancı kitlesi sürekli olarak artmayı sürdürüyor.

Yapılan son araştırmaya göre ABD’de gençlerin büyük çoğunluğu iPhone sahibi olmak istiyor, tercih şansı olanlar da bir iPhone almayı tercih ediyor.

2020’nin ilk yarısında en çok satılan akıllı telefon modelleri listesinin en üstünü iPhone 11 ile domine eden Apple, 2021’in ilk yarısında da bunu iPhone 12 ile devam ettirecek gibi görünüyor.

Bu listenin Türkiye’de ise çok daha farklı olduğu biliniyor. Maalesef ülkemizde iPhone 12 ailesinin yanına yüksek fiyatlar nedeniyle çok fazla yaklaşılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video