reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy

Samsung Galaxy S8/S8+ ve Note 8 kullanıcılarını sevindirecek güncelleme

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce Galaxy S8/S8+ ve Note 8 akıllı telefon kullanıcılarını memnun edecek ufak ancak güzel bir güncelleme gerçekleştirdi.

Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 için yapılan güncelleme, kendisini Always On Display (Her zaman açık ekran) özelliğinde gösteriyor. Birçok başka üreticinin modelinde de yer alan bu ekranda saat, tarih ve bildirimler devamlı olarak gösterildiği için ekranı açmaya gerek kalmıyor ve böylece ciddi pil tasarrufu yapılabiliyor. İşte bu uygulama temelli özelliği 3.2.26.4 sürümüne güncelleyen firma, burada artık GIF desteği veriyor. Güncelleme ile kişiler telefonlarına yükledikleri hareketli GIF dosyalarını AOD ekranına koyabiliyor. Bunun için galerinde yer alan GIF’in üzerine basılarak her zaman açık ekranda göster seçeneğine basılması yeterli oluyor. Yeni Galaxy S9 ailesinde özelliğin yerleşik olarak geldiği söyleniyor. Şimdiye kadar kişiler telefonlarının her zaman açık ekranını fotoğraflar ile kişiselleştirebilirken, süreç artık daha hareketli hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GIF desteğiyle Samsung Galaxy cihazlara hareket katılıyor

GIF animasyonların pil ömrüne neredeyse etki etmediği söylenirken, Always On Display 3.2.26.4 sürümünün APK dosyasına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Sürecin nasıl çalıştığını gösteren XDA Developers’ın çektiği video da aşağıda yer alıyor. Bu arada belirtmekte fayda var. Kullanıcı yorumlarına göre güncelleme sadece Oreo yüklü Note 8 modellerinde çalışıyor. Nougat sürümünde bazı sorunlar görülebiliyor. Diğer modeller içinse ekstra bir açıklama bulunmuyor.

Video