reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, pil performansıyla göz dolduruyor

Sony‘nin MWC 2018 kapsamında tanıttığı yeni akıllı telefonları Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, tanıtılan yeni modeller ile gündemden düştü. Ancak Strategy Analytics bu dikkat çeken modelleri pil performansıyla gündeme getirdi.

Strategy Analytics, Sony’nin özel isteğiyle daha önce yapmadığı bir teste imza attı. Bu test kapsamında Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, pil performansı açısından sektördeki birçok rakibinin karşısına çıkartılıyor. Test için telefonları günde ortalama 16 saat boyunca kullanan ekip, normal bir kullanıcının yaptığı her şeyi yapıyor. Ekran parlaklığını 150 nit seviyesine getiren ve uygulamaların arka planda çalışmasını engellemeyen ekip, gerçekçi bir sonuca imza attıklarını belirtiyor. Sonuçta ise Sony’nin yeni modelleri galip gelmeyi biliyor. Buna göre Xperia XZ2 36 saat 1 dakikalık ortalama pil süresi sunuyor. Onu 34 saat 20 dakika ile Xperia XZ2 Compact takip ederken, üçüncü sırada 32 saat 35 dakika ile LG G6, dördüncü sırada ise 32 saat 20 dakika ile iPhone X yer alıyor. İlginç olarak Samsung Galaxy S9 testten ortalama 26 saat 52 dakika ile ayrılıyor. Fark ettiğiniz üzere alınan ortalama değerler oldukça yüksek görünüyor ancak testin adil şekilde telefonlar kapanana kadar yapıldığı belirtiliyor. Maalesef gündelik yaşamda bu değerlere ulaşabilen çok kişi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact

Teknik özellikleriyle Sony Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact

Hatırlamak adına Sony’nin iki yeni akıllı telefonu da gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 4 GB RAM‘den alıyor. Adreno 630 grafik birimi merkezlerinde yer alan telefonlar, 64 GB‘lık dahili hafızalarını microSD ile artırılabiliyor. 5 inç FHD+ HDR ekranlı Xperia XZ2 Compact‘da 2.870 mAh, 5,7 inç FHD+ HDR ekranlı Xperia XZ2‘de ise 3.180 mAh pil yer alıyor. Kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkan akıllı telefonların arkalarında 19 megapiksellik F2.0 960 FPS (Full HD) yavaş çekim yapabilen kamera yer alıyor. Beş eksende görüntü sabitleme yapabilen bu kamera, 4K çözünürlükte 10-bit HDR videolar çekebiliyor.

İlgili Video

Şirket tasarım geleceğine yakından bakış