reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 çentik

LG’den yeni amiral gemisi G7 için ilginç adım

Son dönemde sık sık konuştuğumuz akıllı telefonlardan LG G7, bugün ilginç bir konuyla gündeme geldi. Şirket Reddit üzerinde telefonun en çok dikkat çeken yanıyla alakalı bilgi topladı.

Geçtiğimiz günlerde OLED ve LCD olmak üzere iki farklı ekran ile geleceği konuşulan LG G7, hatırlarsınız MWC 2018‘de sergilenmişti. Sergilenen halinde yazılımsal olarak kapatılabilen bir çentik bulunan telefon, iPhone X’un büyüttüğü çentik furyasına katılacak gibi duruyor. İşte Reddit onaylı resmi LG hesabı, platform üzerinden kullanıcılara çentik hakkındaki fikirlerini sordu. Kişilere çentiği sevip sevmediklerini soran şirket, tahmin ederseniz yüzlerce farklı cevap aldı. Genel olarak sevilmeyen çentik, Android dünyasında özellikle işlevsiz olmasıyla eleştiriliyor. Apple, iPhone X’un çentiğine TrueDepth için birçok sensör / kamera koyarken, diğer üreticiler sadece ön kamera kullanıyor. Bu da elbette anlamsız bir boşluk yaratılması anlamına geliyor. Apple kendini TrueDepth ile savunabilirken, diğer üreticileri maalesef anlamsız bahaneler (Ama bizim çentiğimiz daha ufak vb.) üretiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7’nin beklenen teknik özellikleri

Şimdiye kadar ortaya çıkan detaylara göre telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor.

İlgili Video

Telefona çalışırken nasıl görüyor?