reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ için ilginç detaylar veren yeni görsel

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu G7 ThinQ, bugün ilginç detaylar veren bir görsel ile gündeme geldi.

LG G7 ThinQ, dün 6,1 inç QHD+ ekranında tam 1.000 nit parlaklık sunacak haberiyle karşımıza çıkmıştı. Bu açıdan oldukça dikkat çeken telefon, bugün ekran menüsüyle göründü. “Yeni ikinci ekran” isimli bu menü, ilk olarak yazılımsal çentik gizleme seçeneğini karşınıza getiriyor. Biliyorsunuz telefonun ekranında bir çentik yer alıyor. Telefon bunu OLED ekranı sayesinde yazılımsal olarak gizleyebiliyor. Altta yer alan bir diğer seçenek ise uygulama köşelerinin değişimini mümkün kılıyor. Buna göre kişiler uygulamaların üst bölümünü isterlerse yuvarlak, isterlerse de düz şekilde ayarlayabiliyor. Standart olarak yuvarlak kenarlar ile gelen seçenek, bu sayede daha yumuşak bir tasarım karşımıza çıkartıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ’nun beklenen teknik özellikleri şöyle

Bunlara göre telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 OLED / LCD (Seçme şansı kişide olacak) ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor. Bu M+ LCD ekranda RGBW panel kullanacak firma, 3.5mm kulaklık girişinin de koruyacak gibi duruyor. Telefonda yer alan arka kamera ise 16 + 16 megapiksel kurulumda karşımıza çıkıyor. Şirket söylendiği kadarıyla burada F1.5 diyafram değerini kullanıyor. Telefonun resmi lansmanı ise 2 Mayıs tarihinde yapılıyor.

İlgili Video

Telefonla ilk kez bu video ile tanıştık