reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ’nun ekranı için heyecanlandıran detay

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG‘nin G7 ThinQ olarak isimlendirdiği yeni amiral gemisi akıllı telefonu, bugün yine dikkat çeken bir detayla gündeme geldi.

Advertisement

Yayımlanan yeni görselleriyle gündemdeki yerini koruyan LG G7 ThinQ, genel olarak merak edilen cihazlar arasında yer alıyor. Ön yüzünde bir çentik yer alıyor olmasıyla eleştiri alan telefon, bunu sunacağı parlaklık ile unutturacak gibi görünüyor. Çünkü yeni gelen bilgilere göre telefon 6,1 inç QHD+ ekranında tam 1.000 nit parlaklık sunabiliyor. Günümüzde birçok modelin 400 – 700 nit arası parlaklık sunduğu göz önüne alındığı zaman bu gerçekten çok iyi görünüyor. Bu kadar yüksek parlaklık gün ışığı altında dahi ekranın rahatlıkla kullanılabileceği anlamına gelirken, HDR için de önem arz ediyor. HDR desteğinin olacağına kesin gözüyle bakılan telefon, mobilde benzersiz bir izleme deneyimi sunabilecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buna ek olarak DCI-P3 renk gamutunun yüzde 100’ün karşılayan telefon, bu ekranda G6’ya oranla yüzde 30 daha az enerji harcıyor. Bu da şarj süresi için çok güzel görünüyor. Yazılımsal olarak çentik gizleme desteği bulunan LG G7 ThinQ, geçen duyduğumuz kadarıyla yan tarafında Google Assistant‘a özel bir buton taşıyor. Samsung’un Bixby’e hızlı erişim için koyduğuna benzer bu buton, tercih edilen asistan ile mutlu ediyor. Biliyorsunuz pazarın en iyileri arasında yer alan Google Assistant, oldukça iyi çalışıyor.

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ’nun artık kesin sayılan teknik özellikleri

Bunlara göre telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 OLED / LCD (Seçme şansı kişide olacak) ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor. Bu M+ LCD ekranda RGBW panel kullanacak firma, 3.5mm kulaklık girişinin de koruyacak gibi duruyor. Telefonda yer alan arka kamera ise 16 + 16 megapiksel kurulumda karşımıza çıkıyor. Şirket söylendiği kadarıyla burada F1.5 diyafram değerini kullanıyor. Telefonun resmi lansmanı ise 2 Mayıs tarihinde yapılıyor.

İlgili Video

Merak edilen telefona ilk bakış