reklamı kapat

POPÜLER

Bir pickupın drift günlüğü; Ford Ranger Raptor, Nürburgring’de tozu dumana kattı [Video]

Kendisinden pek alışık olmadığımız bir atmosferde karşımıza çıkan Ford Ranger Raptor, yetenekleriyle herkesten takdir toplayacak.

Bir pickup modelini hayal ettiğiniz yer neresidir? Zorlu bir arazi mi? Uzun soluklu bir kamp macerası için ormanlara ne dersiniz? Evet, aslında bu gibi sayısını kolaylık artırabileceğimiz örnekler, bu modeller için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Peki tüm bu akla gelen seçenekleri kenara bırakarak bir yarış pistine çıkmaya ne dersiniz? Ford’un başarılı drift pilotu Vaughn Gittin Jr.‘ı direksiyon başına geçirdiği ve Nürburgring gibi dünyanın en zorlu etaplarından birisi olan bir pistin sınırları içerisine soktuğu F-150 Raptor, bizlere pickupların istenildiği zaman neler yapabileceğini oldukça etkileyici bir şekilde gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Binek modelleri aratmadı

Bu haberin içeriği daha çok performans odaklı olduğundan ötürü sizleri çok fazla bekletmeden ve detaylar içerisinde boğmadan öne çıkan parçaları paylaşalım. Kaputunun altında 3,5 litrelik altı silindirli bir makineyle gelen Ford Ranger Raptor, teknik olarak bakıldığında 450 beygir güç ve 690 Nm tork değerlerine sahip. Bu yüksek torku alt devirlerde verebilme yeteneğinden ötürü bu zorlu sınavı başarıyla geçebilen Raptor’un en büyük yardımcılarından birisi de hiç şüphesiz Fox Racing’in süspansiyon kiti. Sözü fazla uzatmadan sizleri bu keyifli deneyimle baş başa bırakıyor ve iyi seyierler diliyoruz.

Video