reklamı kapat

POPÜLER

2.0 litrelik dizel motorlu Ford Ranger Raptor, Türkiye’ye ne zaman gelecek? [Özel Haber]

Özel bir etkinlik kapsamında Türkiye’deki yetkililerle yaptığımız görüşmeler, Ford Ranger Raptor ile ilgili beklentilere ilk cevap niteliğinde.

Amerika pazarında pickup piyasasını domine eden Ford Ranger ailesinin pek çok kişi gibi bizi de en çok heyecanlandıran rozeti Raptor. F-150 üzerine geliştirilen karakter ve sunduğu performans değerleriyle sınıftaki işleri bambaşka noktalara taşıyan bu öneml. isim için son 1 yıllık süreçte oldukça önemli gelişmeler yaşandı. Bu zamana kadar hep büyük hacimli motorlarla sunulmasından ötürü Amerika pazarıyla sınırlı kalan Ranger Raptor, hacim küçültme modasıyla birlikte yavaş yavaş Avrupa pazarına göz kırpmaya başlamıştı. Nitekim basamak basamak ilerleyen bu sürecin sonunda 2.0 litrelik turbo dizel gibi taşı gediğine oturtan bir kombinasyonla, Ranger rozetini Avrupa pazarında göreceğimizin haberini almıştık. Geçtiğimiz ağustos ayında duyurusu yapılan. 2019 Ford Ranger Raptor için artık Türkiye’de de büyük bir beklenti oluşmaya başlama zamanıydı. Yeni jenerasyon Ford Focus için düzenlenen etkinlik kapsamında marka yetkilileriyle yaptığımız görüşmenin ardından artık elimizde bir tarih aralığı olduğunu da söyleyebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önümüzdeki yıl takvimde

Mercedes X-Class ile birlikte daha önceden hiç düşünmeyenlerin bile yönelmeye başladığı pickup piyasasında, Ranger Raptor’un getireceği karakter kesinlikle üzerine konuşulması gerekenler arasında. Lakin iş sadece karakter ile sınırlı değil. Modelde sunulan 2.0 litrelik Bi-turbo dizel motorun ürettiği 210 beygir güç ve 500 Nm tork değerleri, kendisinden hacim ve silindir olarak yüksek olanlarla fazlasıyla rekabet edebilecek niteliklerde. Ford’un şanzıman ayağında Mustang’de de gördüğümüz 10 ileri otomatiği konumlandırması da sürüş dinamiklerinin ayrı bir boyutu. Aracın satış ve pazarlama kısmında çalışmalarına devam eden Ford’un, Türkiye pazarını 2019 yılı takvimine yerleştirdiğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Ford Türkiye yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre, Temmuz 2019’dan itibaren Ranger Raptor’un Türkiye’ye gelişi için somut adımları kademeli olarak görmemiz mümkün olacak. Raptor ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylı bilgilere buradan ulaşabilir, gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.