reklamı kapat

POPÜLER

Macera resmileşti; 2019 Ford Ranger Raptor, 2.0 litrelik dizel motorla Avrupa’da! [Video]

Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da büyük bir ilgiyle beklenen 2019 Ford Ranger Raptor, başarılı teknik değerleriyle dikkat çekiyor.

Oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden birisi olan Gamescom, otomobil meraklılarının da istediğini aldığı bir etkinlik oldu. Almanya’da düzenlenen organizasyon kapsamında sahne almasını beklediğimiz 2019 Ford Ranger Raptor, Avrupa pazarına girişini de resmiyete kavuşturdu. F-150 versiyonunun tanıtılmasıyla birlikte büyük bir merakla beklenen bu canavar, Amerika’da elde ettiği başarıyı Türkiye’nin de içerisinde olduğu Avrupa’da sürdürmek istiyor. Önümüzdeki yaz dönemiyle birlikte kademeli olarak satışa sunulacağı açıklanan Avrupalı Ranger Raptor, ilk olarak İngiltere ve Almanya gibi yerlerde kullanıcılarla buluşacak. Üzerinde barındırdığı donanımlarla çok ciddi bir arazi deneyimi vadeden aracın 2.0 litrelik dizel motorla satışa sunulacak olması, ülkemizdeki satışlar açısından kullanıcılara büyük bir rahatlık getirecek.

Teknik özellikler

Raptor’un yardımcı elemanlarına inmeden önce herkesin öncelikli olarak merak ettiği motor seçeneklerinden başlayalım. Türkiye’deki kullanıcıların büyük fazlasıyla mutlu edecek olan 2.0 litrelik dört silindirli dizel motor 210 beygir güç ve 500 Nm tork değerleriyle karşımıza çıkıyor. Bi-turbo destekli olan bu makinenin sınıftaki altı silindirli rakiplerine yakın performans sunduğunu da altını çizerek belirtelim. Şanzıman ayağında ise Mustang’de de gördüğümüz 10 ileri değerli otomatik ünitenin sunulduğunu görüyoruz. Şimdilik herhangi bir resmi detay olmasa da önümüzdeki süreçte 2,3 litrelik EcoBoost benzinli motorun da seçenekler arasına eklenme ihtimali olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arazi dinamikleri konusunda tahmin edebileceğiniz üzere oldukça iddialı olan modelde iki tanesi asfalt dört tanesiyse off-road tabanlı olmak üzere toplamda altı farklı sürüş modu yer almakta Bunu “Zemin Yönetim Sistemi” ile tamamlayan Ford, kumdan başlayıp kaya ağırlıklı her türlü koşulun en iyi şekilde üstesinden gelme iddiasında. Kör nokta uyarı, elektronik stabilite kontrolü, trailer savrulma kontrolü, geri görüş kamerası ve hız sabitleyici gibi günümüz şartlarının olmazsa olmaz elektronik destek asistanlarını da barındıran 2019 Ford Ranger Raptor’un İngiltere’de 40.000 sterlinlik başlangıç fiyatıyla alıcı bulması bekleniyor.