reklamı kapat

POPÜLER

Avrupa bilmecesi devam ediyor; Jeep pickup projesinden yeni fotoğraflar

Prototip versiyonuyla karşımıza çıkmaya devam eden Jeep pickup, Scrambler olarak isimlendirilmeye devam ederken masadaki beklentiler şekillenmeye devam ediyor.

Jeep’in 2017 itibarıyla duyurusunu gerçekleştirdiği pickup modeli, Mercedes’in X-Class projesiyle birlikte sınıfa bambaşka bir boyut getirme iddiasında. Wrangler tabanlı olarak geliştirilen ve büyük bir beklenti yaratan modelle ilgili bu zamana kadar çok sıkı bir süreç yürütüldüğünü gördük. Resmi kaynaklardan herhangi bir bilgi paylaşımının yapılmadığı proje bir süredir prototip versiyonuyla Amerika’daki geliştirme süreci sırasında kameralara yakalanmaktan kurtulamadı. Buna rağmen üzerinde oldukça yoğun bir örtü olması sebebiyle tasarımıyla ilgili herhangi bir detay da elde edilemeyenler listesinde kendisine yer açmaya devam etti. Ta ki bugüne kadar. Jeep Scrambler olarak nitelendirilen modelin gerçekleştirilen arazi testi sırasında çekilen yeni fotoğrafları, yüzüyle ilgili ilk detayları da beraberinde getirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Farklı motorlar gündemde

Jeep’in yeni Wrangler’ın ardından Renegade’de de uyguladığı güncel ön formdan izler taşıdığını gösteren fotoğraflar, geçtiğimiz süreçte bağımsız tasarımcıların konsept çalışmalarını da bir nebze doğruluyor. Arka bölümünde yer alan yatak kısmında kendine has farklılıklar barındırabileceği söylenen aracı Chevrolet Colorado, Ford Ranger, Honda Ridgeline ve Nissan Frontier gibi rakiplerine karşı zorlu bir süreç bekliyor olacak. Avrupa pazarına sunulmasıyla ilgili şu aşamada bir takvim bilgisinin bulunmadığı Jeep pickup’ın motor seçenekleri bölümündeki detaylar bunun imkansız olmayabileceğini gösteriyor aslında. Baktığımızda 3,6 litrelik altı silindirli benzinli ve 3.0 litrelik dizel seçeneklerin yanında 270 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litrelik benzinli motorun da ihtimaller dahilinde oluşu dikkat çekiyor. Bu yılın sonuna doğru üretim bandına çıkması beklenen modelin Nisan 2019 ile birlikte satış noktalarında yer almasını bekliyoruz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.