reklamı kapat

POPÜLER

Pickup’a dönüştürülen 2015 Jeep Renegade yeni sahibini bekliyor

Geliştiricisi tarafından eBay üzerinden satışa çıkartılan araç Jeep’in pickup modelini beklemek istemeyenlere çok güzel bir opsiyon olabilir.

Mercedes’in X-CLASS‘la birlikte bir ilke atarak giriş yaptığı premium pickup sınıfına Wrangler‘in pickup versiyonuyla girmeye hazırlandığını bildiğimiz Jeep‘in hazırlıkları halihazırda devam ediyor. FIAT-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne‘nin ocak ayında yaptığı resmi açıklamanın ardından ilk detayları ortaya çıkan ve yoğun bir kamuflajla kameralara yakalanan aracın tanıtım tarihiyse halen belirsizliğini koruyor. 2019 yılından önce piyasaya çıkmasını beklediğimiz Wrangler Pickup’ı şimdiden bekleyenlerin var olduğuna inandığımız günümüzde Amerikalı bir Jeep kullanıcısı tarafından hayata geçirilen Renegade Pickup projesi meraklılarının hiç şüphesiz büyük ilgisini çekecek.


2015 model Renegade’i üzerinde yaptığı çalışmanın ardından aracı neredeyse fabrika çıkış bir pickup haline getirdiğini gördüğümüz kişinin projeyi tamamlamasının ardından internet üzerinde satışa çıkarttığını görüyoruz. Lastik ve tamponlar başta olmak üzere tüm senkronu bir pickup modeline uygun hale getirmek adına elden geçirilen modelde, 180 beygir güç ve 237 Nm tork üreten 2.4 litrelik motor görev yapıyor. Dokuz ileri otomatik şanzımanın kullanıldığı araç yaklaşık 27 bin kilometrede. Jeep altyapısına sahip bir pickup modeli kullanmak için 2019’da kadar beklemek istemeyen hemen herkesin dikkatini çekecek olan bu aracı satın almak içinse yaklaşık 20.000 dolar‘lık fiyatın gözden çıkarılması gerekiyor. Aracın satış ilanına buradan ulaşabilirsiniz.