reklamı kapat

POPÜLER

Jeep

Wrangler başrolü aldı; işte Jeep imzalı hibrit modellerin CES gösteriminden detaylar

CES 2020 kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen modeller, Jeep cephesinin bundan sonra ortak kullanacağı hibrit rozetini de meraklılarıyla buluşturuyor.

Jeep, Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’ı için beklediğimiz gösterimini gerçekleştirdi. Elektrikliğe geçiş süreciyle ilgili somut adımlarını kullanıcılarla buluştan marka, “4xe” logosunu bu felsefenin merkezine oturtuyor. Hibrit teknolojisine sahip Wrangler, Renegade ve Compass’ı ilk kez sahneye çıkaran Jeep’in satış hamlesi için de çok fazla beklememiz gerekmeyecek. 2022 yılına kadar tüm modellerinde elektrikli versiyonlarını devreye alma planının ilk adımı olan modellerin tüm teknik detayları da şimdilik netlik kazanmış değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep ailesinin hibrit seçenekleri üç farklı sınıfla rekabete giriyor

Performans ve 4×4 kabiliyetleriyle sürüş güvenliğini bir üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Jeep’in elektrikli hibrit araçları, daha yüksek tork üretimi, anında gelen motor tepkileriyle asfaltta daha fazla sürüş keyfi ve asfalt dışı yollarda daha etkin bir performans vadediyor. Detaylara ilk olarak ailenin kompakt üyelerinden bakmaya başladığımızda bizleri 1,3 litrelik benzinli motor karşılıyor. Compass ve Renege hibrit için standart olarak gelen bu motorun yardımcısı olan elektrik motoruyla birlikte rakam 237 beygire kadar yükseliyor. Otomobillerin tam elektrik menzili ise 50 kilometre olacak. Wrangler cephesi için ise resmi kısım şimdilik net değil. Lakin büyük bir değişiklik olmaz ise bu modelde Chrysler Pacifica Hybrid’de kullanılan üniteyi göreceğiz. Bu da dolaylı olarak kaputun altında 3,6 litrelik V6 makineyi göreceğimiz anlamına geliyor. Jeep’in detaylı teknik özellikleri Cenevre Otomobil Fuarı’nda paylaşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Renegade Militem