reklamı kapat

POPÜLER

Renegade’in altında konumlanacak; Jeep cephesinden Suzuki Jimny’e karşı sürpriz rakip!

Önümüzdeki birkaç yıl daha aktif bir döneme girmesini beklediğimiz Jeep, bunu aileye ekleyecek yeni bir modelle taçlandıracağını duyurdu.

Geride bıraktığımız gün Renegade ve Compass için sunacağı hibrit motor seçeneklerinin detaylarıyla masaya yatırdığımız Jeep, önümüzdeki süreçte de gündemden düşecek gibi gözükmüyor. 2020 içerisinde Wrangler ve Gladiator modelleri üzerinden de değerlendireceğimiz markanın yeni ürün planlaması hakkında önemli bir gelişme ortaya çıktı. Ürün gamına eklenecek yepyeni bir modele ilk kez karşımıza çıkartan bu bilgiler ışığında, doğrudan Suzuki Jimny için bir rakibin düşünüldüğünü görüyoruz. Özellikle yeni jenerasyonunun geçirdiği evrimle talep patlaması yaşayan Jimny’nin bu karşı hamle karşısında nasıl bir zorlanmaya gireceği de bizce şimdiden merak konularından.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep ürün gamına yeni giriş seviyesi

Markanın Avrupa merkezli Ürün ve Pazarlama sorumlusu Marco Pigozzi tarafından dile getirilen detaylarda karşımıza çıkan yeni aracın yaklaşık 4 metre uzunluk planlaması üzerine şekillenmeye başlandığını görüyoruz. Yeni nesil Jimny‘nin yaklaşık 3,7 metre olan uzunluğu baz alındığında bu konuda daha ileride olacağını gördüğümüz yeni model için şimdilik herhangi bir tarih detayı ise verilmiş değil. Pigozzi ise aracı; “Piyasaya sunacağımız araç söz konusu arazi olduğunda Jeep’in tüm sertliğini ortaya koyabilecek nitelikte olacak. Öte yandan tasarım kısmı içinse günlük kullanım felsefesini odağa almış durumdayız.” cümleleriyle ifade ediyor. Önümüzdeki yıl itibarıyla daha somut detaylar alabilme ihtimalimiz olan giriş seviyesi modelin doğrudan hibrit seçenekle tanıtılması da yine şaşırtıcı olmayacak detaylardan olacak. Gelişmeler için LOG.com.tr’yi takip edebilirsiniz.

İlgili video

2019 Jeep Renegade