reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Jeep

Sevilen Jeep ve Suzuki modelleri Hollanda’dan men edilebilir!

Avrupa Birliği tarafından uygulanan sınırlamaları aştığı tespit edilen Jeep ve Suzuki modelleri yasaklanmanın eşiğine geldi.

Avrupa Birliği geleceğe dönük çevre politikaları kapsamında bir dizi yasayı uzun süredir uyguluyor. Bu yasalardan otomotiv sektörünü ilgilendirenler ise emisyon değerleri ile alakalı. Dizel ve benzinli araçlar için emisyon limitleri koyan yetkililer bu değerlerin üzerindeki araçların satışına izin vermiyor. Öyle ki bazı ülkelerde yasal emisyon sınırlarının içerisinde olan dizel araçların bazı bölgelere girmesi bile kısıtlı durumda. Anlayacağınız durum oldukça ciddiye alınıyor. Sevilen SUV üreticilerinden olan Jeep ve Suzuki de şu günlerde bahsettiğimiz emisyon politikaları ile problem yaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Grand Cherokee ve Suzuki Vitara tehlike altında

Hollanda Araç Otoritesi, Avrupa Birliği tarafından uygulanan sınırlamalar kapsamında araç üreticilerine testler uyguluyor. Jeep ve Suzuki markaları da bu testler sırasında problem yaşıyor. Jeep Grand Cherokee ve Suzuki Vitara modellerinin dizel motora sahip versiyonlarında, emisyon kurallarını çiğneyen bir yazılım olduğu tespit edildi. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre markaların bu durumu düzeltmemesi halinde sevilen modellerin Avrupa Birliği onayının iptal edileceği söyledi. Bahsettiğimiz yazılımın şirketler tarafından motorlardan daha fazla güç almak için kullanıldığı tahmin ediliyor. Marka yetkililerinden ise konu ile ilgili bir açıklama henüz gelmiş değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Jimny tanıtımı