reklamı kapat

POPÜLER

2019 Jeep Grand Cherokee

Güncellenen tasarımı ve ilk resmi detaylarıyla 2019 Jeep Cherokee

20 Aralık 2017

Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2019 Jeep Grand Cherokee, yeni yüzüyle ailenin kompakt üyelerine göz kırpıyor.

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Wrangler‘ı karşımıza çıkartan Jeep, 2018’in ilk önemli otomobil organizasyonu için hazırlanan Detroit’te bir diğer silahını sergileyecek. Ocak ayının ikinci haftasının geride bırakılmasıyla kapılarını açacak olan fuarda 2019 Grand Cherokee‘nin tanıtım etkinliğinin düzenleyeceğini duyuran marka aynı zamanda modelden ilk resmi görselleri de paylaştı. Test sürecinde kamuflajlı olarak pek çok kez kameralara yakalanan Grand Cherokee beklenildiği gibi güncelleme niteliğinde dış değişim hatlarıyla karşımıza çıkarken iç dünyada da benzer ritmde seyren parçaların yer aldığını söyleyebiliriz. Bu da doğal olarak yapılan değişimleri genel kapsamlı makyaj olmaktan öteye götürmüyor.

“Pusula” aileye doğru

Jeep’in resmi kaynakları üzerinden paylaşılan görsellere baktığımızda karşımıza iki farklı karakterde Grand Cherokee çıkıyor. Bunlardan birincisi bizim favorimiz olan ve araziye en çok yakışan Trailhawk versiyonu. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi arazi kabiliyeti en üst noktada olan versiyon Compass‘ta olduğu gibi kırmızı ve siyah renk kombinasyonuyla kendisini gösteriyor. Makyaj kapsamında tampon ve ışıklandırmaları önemli oranda elden geçirilen Grand Cherokee’nin ızgaralarında da çizgisel farklılıklar mevcut. Standart versiyonlarda sis farları tamponun alt bölümüne entegre edilirken Trailhawk versiyonunda sınırların genişletilmesi düşünülerek bu yapı daha üstte konumlandırılıyor. Artık Compass’a daha çok benzediğini de gördüğümüz modelin arka kısımda değişikliklerse çok daha ufak çapta.


İçeriye geçtiğimizde ise Jeep tasarımcılarının “yasak elma” felsefesini uyguladığını görüyoruz. Burada ufak çizgisel farklılıklar dışında neredeyse hiçbir değişim yer almazken daha fazla metalik ve ahşap detaylarla kalite algısının artırılması üzerine gidilmiş. Motor bölümüyle ilgili henüz resmi bir bilginin paylaşılmadığı 2019 Grand Cherokee’de, yeni Wrangler’da gördüğümüz 2.0 litrelik dört silindirli motoru görmek çok da sürpriz olmayacak. Model ve Detroit Otomobil Fuarı’yla ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.