reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher

The Witcher 1. sezonda gizli kalan Geralt detayı

The Witcher 1. sezonda yaşananlara sürpriz yasası damgasını vurdu. İşin enteresan yanı benzer bir durumun zamanında Geralt için de söz konusu olmasıydı.

Kısaca özetlemek gerekirse ilk sezonun dördüncü bölümünde Geralt, Duny’nin hayatını kurtarıyordu. Karşılığında bir şey almak istemediği için sürpriz yasasını devreye sokmayı tercih ediyordu. Bu yasa çoktan senin olan ancak sahip olduğunu bilmediğin bir şeyi borçlu olduğun kişiye vermeyi mecbur bırakıyor. Bu sırada Prenses Pavetta‘nın hamile olduğu ortaya çıkıyordu. Dolayısıyla Prenses Pavetta ve Duny çocukları gelecekte Ciri‘yi Geralt’a vermek zorunda kalacaktı.

The Witcher dünyasındaki Geralt gerçeği

İlk sezonda açıklanmayan detay ise şu: Aynı durum Geralt’ın kendisi için de yaşanmıştı. Kitaplarda bu duruma ufak bir paragrafla değiniliyor. “Geralt sürpriz çocuk olmanın ne demek olduğunu herkesten iyi biliyordu çünkü aynısı kendisinin de başına gelmişti. O da zamanında evinden kopartılmıştı. Çünkü kaderinde farklı şeyler vardı. Kaderin gücü sayesinde Witcher olmuştu.” Bu paragraf sayesinde Geralt’ın de sürpriz yasası sebebiyle evinden koparıldığını ve Order of Witchers’a teslim edildiğini anlıyoruz. Yani tıpkı Ciri’de olduğu gibi annesi veya babası sürpriz yasasını uygulamak ve çocuklarından vazgeçmek zorunda kalmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özetle The Witcher dünyasında sürpriz yasasının etkisi çok büyük. Geralt hem sürpriz çocuk olarak bunu tecrübe ediyor, hem de Ciri sayesinde sürpriz bir çocuğun sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalıyor.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası