reklamı kapat

POPÜLER

Aynı güç, farklı gövde: Jeep Grand Cherokee Trackhawk ile Dodge Challenger Hellcat karşı karşıya [Video]

Hennessey Performance ekibi tarafından karşı karşıya getirilen Jeep Grand Cherokee Trackhawk ile Dodge Challenger Hellcat ortak güç ünitesinin farklı gövdelerdeki değişimini gözler önüne serdi.

Hafta içerisinde aynı ambleme sahip iki otomobil olan Mercedes-AMG GT R ve Nissan GT-R’ın nefes kesen drag yarışına tanık olmuştuk. Her ne kadar farklı sınıflarda ve fiyat aralıkların yer alsalar da en azından kısa mesafe tabanlı olarak birbirlerine yakın sonuçlar elde eden bu ikilinin ardından radarımıza bir başka ilgi çekici çekişme takıldı. Geride bırakmaya hazırlandığımız 2017’de dünyanın en hızlı SUV modeli rozetini takmayı başaran Jeep Grand Cherokee Trackhawk ile Dodge Challenger Hellcat‘i karşı karşıya getiren bu yarışta, kaputlarının altında benzer motor taşıyan farklı sınıflarıdaki araçların keyifli çekişmesine şahit oluyoruz.

Ortaklıkta keyifli rekabet

Venom F5 ve Ford Ranger Raptor 6×6 projelerinin yanı sıra gerçekleştirdiği başarılı modifikasyonlardan tanıdığımız Hennessey Performance tarafından karşı karşıya geliştirilen bu iki canavarın kaputunun altına bakarak yola çıkalım. Meraklılarının da bileceği üzere FCA grubu bünyesinde yer alan Dodge ve Jeep, birbirlerini bir adım ileriye götürmek adına çoğu kez paylaşım yapıyor. Bu paylaşımların örneklerinden birisini de şu anda yan yana görmekte olduğumuz bu iki modelde görüyoruz. Her ikisinde de toplamda 707 beygir güç ve yaklaşık 880 Nm tork üreten HEMI motoru görev yaparken, dört tekerlekten çekiş ve güç aktarım yapıları bu yarışta farkın ortaya çıkmasına neden oluyor.

Video

İLGİLİ HABERLER