reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R Mercedes-AMG GT R

Hangi “rozetli” daha hızlı? Mercedes-AMG GT R ile Nissan GT-R karşı karşıya [Video]

Birbirleriyle benzer rozetler taşıyan Mercedes-AMG GT R ile Nissan GT-R’ı karşı karşıya getiren yarışta kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Yeni modellerin çıkmasıyla birlikte sık sık karşımıza çıkan drag tabanlı karşılaştırma yarışlarında çok keyifli sahnelere şahit oluyoruz. Aslında geriye dönüp son günlerini yaşadığımız 2017 yılına baktığımızda bu tarz videoların odağında genellikle Tesla‘nın olduğunu da söyleyebiliriz. Model 3’ün ardından Roadster‘ın dönüşüyle gündemi iyice meşgul eden gündemin gölgesinde, düzenlenen bu drag yarışlarını daha ilginç hale getirmek de kelimenin tam anlamıyla farz oldu. Bu tanıma uyan ve radarımıza takılan son yarışın başrollerinde ise bir Japon efsanesi Godzilla ile Yeşil Cehennem’in Canavarı karşı karşıya geliyor.

Burun buruna geçen mücadele

İngiltere merkezli CarWow ekibi tarafından karşı karşıya getirilen Nissan GT-R ve Mercedes-AMG GT R yarışında, teknik değerleri her ne kadar birbirlerine yakın olsa da altyapı olarak oldukça farklı otomobilin bir arada olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Videoya geçmeden önce “GT R” rozetli bu iki canavarın teknik değerlerini hatırlamakta fayda var. İlk olarak Nissan’ın kaputunun altına indiğimizde karşımıza 570 beygir güç ve 630 Nm tork üreten 3.8 litrelik twin-turbo V6 makine karşımıza çıkıyor. Mercedes-AMG GT R’da ise 585 beygir güç ve 700 Nm tork üreten 4.0 litrelik V8 motor görev yapmakta. Teknik kısımda belirtilmesi gereken son noktada ise altyapı yer alıyor. Dört tekerlekten çekişli yapıya sahip olan Nissan GT-R’ın karşısında arka tekerlekten itişli bir Mercedes-AMG GT-R var.

Video