reklamı kapat

POPÜLER

720 beygirlik Nissan GT-R ile McLaren 720S karşı karşıya [Video]

Drag Times ekibi tarafından gerçekeleştirilen Nissan GT-R – McLaren 720S kapışması nefeslerin tutulduğu anlara sahne oldu.

McLaren’ın geride bıraktığımız Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtımını gerçekleştirdiği süper serisinin ikinci jenerasyon üyesi 720S artık yüzünü asfaltta göstermeye konusunda fazlasıyla cüretkar davranıyor. TwinTurbo desteğine sahip 4.0 litre hacminde sekiz silindirli motorun kullanıldığı yeni model 720 PS güç ve 770 Nm tork değerlerini kullanıcısının hizmetine sunuyor. Saatte 341 kilometrelik maksimum sürate çıkabilen 720S, 0‘dan 100‘e 2,9 saniyede, 0’dan 200‘e 7,8 saniyede 0’dan 300‘e ise 21,4 saniyede erişebiliyor. Teknik değerleri kadar tasarımsal ve altyapısal olarak da ciddi iyileştirmelerle gelen model uzun bir aradan sonra karşımıza bir drag yarışında çıktı. McLaren’ıın son şaheserinin yanına gelen rakibiyse Godzilla oldu.

Gücün ötesindeki gerçekler

Fabrika çıkış versiyon üzerinde yapılan geliştirimelerle 720 beygirlik güç değerlerine yükseltilen Nissan GT-R kağıt üzerinde 720S’in seviyesine gelmiş gibi gözüküyor. Lakin asfalt üzerinde elde edilen sonuçlar bir kez daha herşeyin sadece güç olmadığını kanıtlar nitelikte. Gerek kalkış gerekse rolling sırasında birbirlerini geride bırakmaya çalışan otomobillerle ilgili en büyük gerçek içerisindekileri fazlasıyla eğlendirdikleri. Sözü fazla uzatmadan sizleri keyifli bir rekabetle baş başa bırakalım. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.