reklamı kapat

POPÜLER

McLaren 765LT

Sınırlı sayıda üretilen 765 beygirlik McLaren 765LT

Otomobilleriyle gönlümüzde taht kuran McLaren firması yeni süper otomobilin tanıtımını gerçekleştirdi. McLaren 765LT adını taşıyan taşıyan model güçlü performansıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

Otomobil tutkunlarının beklentilerini karşılayan bir performansa sahip olan model, 765 beygir güç ve 800 Nm tork sunuyor. Dünya genelinde sadece 765 adet üretileceği açıklanan McLaren 765LT, saatte 100 kilometre hıza 2,8 saniyede, saatte 200 kilometre hıza ise 7,2 saniyede çıkıyor. 720S modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olan 765LT, selefinden 80 kilogram daha hafif.  Otomobilin kuru ağırlığı ise 1.229 kilogram.  Yedi vitesli ve çift kavramalı otomatik şanzımanın tercih edildiği otomobilin  720S modeline kıyasla yüzde 15 daha hızlı vites değiştirebildiği belirtiliyor. Karbon seramik fren disklere  ve kaliperlere sahip olan otomobilde titanyum egzoz sistemi bulunuyor. Pirelli P Zero Trofeo R lastiklerin yer aldığı otomobil, hafif bir gövdeye sahip olsa da çok güçlü bir performans sergiliyor. Özellikle performans tutkunlarının ilgisini çekeceğeni söyleyeceğimiz otomobilde yeni bir süspansiyon sisteminin de kullanıldığını söyleyelim. Çoğu otomobilde karşımıza çıkan Alcantara döşemelerin iç mekanda karşımıza çıkan otomobil kullanıcıların istekleri doğrultusunda dizayn edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

McLaren 765LT satış fiyatı belli oldu mu?

Otomobilin satış fiyatı henüz belli olmasa da dünya genelinde sınırlı sayıda üretileceği için yüksek bir fiyattan satışa sunulması kuvvetle muhtemel.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma modelini gözler önüne seren video