reklamı kapat

POPÜLER

F35 savaş uçağı ile McLaren Speedtail

F-35 savaş uçağı ile McLaren Speedtail yarışını izleyin [Video]

TopGear, bu sefer F-35 savaş uçağı ile McLaren Speedtail yarışıyla gündemde. Alanının en çok dikkat çeken araçları drag yarışında karşı karşıya geldi.

Advertisement

Toplamda sadece 106 adet üretilecek olan 2 milyon euro fiyat etiketine sahip hiper otomobil McLaren Speedtail, son dönemde çıkmış en özel araçlar arasında yer alıyor. Kalbinde çift-turbo destekli 4.0 litrelik V8 motor yer alan model, bu devasa makine ile tam 1.055 beygir güç ve 1.150 Nm tork güç üretiyor. 400 km/s hızın üstüne çıkabiliyor olmasıyla dikkat çeken etkileyici model, yukarıda da dediğimiz gibi yeni TopGear ekibi tarafından F-35 savaş uçağı karşısına çıkarıldı. Türkiye’nin de katkıda bulunduğu ancak daha sonra yaşananlar nedeniyle dışında kaldığı gelişmiş hava aracı F-35, dünyanın en modern savaş uçakları arasında yer alıyor. Farklı ihtiyaçlara yönelik farklı versiyonları (Örneğin dikey iniş kalkış yapabilen) bulunan uçak, TopGear’ın drag yani kalkış yarışında McLaren Speedtail modelini kısa sürede geride bırakmayı başardı. Elbette kalkışta geride kalan uçak, daha sonra arayı devasa jet motoruyla kapatıyor ve havalanarak pistten uzaklaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F-35 savaş uçağı ile McLaren Speedtail yarışı dikkat çekiyor

Ancak elbette bu yarışın hiçbir anlamı bulunmuyor. Bu tarz şovlar ile ses getirmeyi iyi bilen TopGear, yıllar önce efsane olan orijinal kadrosuyla da buna benzer bir video çekmişti. Hemen aşağıda izleyebileceğiniz 2008 yılından gelen bu videoda Bugatti Veyron ve Euro Fighter savaş uçağı karşı karşıya araya gelmişti.