reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Speedtail

1.000 beygirlik McLaren Speedtail ilk kez karşımızda!

Sahip olduğu tasarımsal yapısıyla bizleri 90’lı yılların efsaneni F1’e götüren McLaren Speedtail, beklentileri karşılamak için hazır!

McLaren’ın Senna projesinin ardından hiper otomobil sınıfına göndereceği yeni mücevheriyle ilgili bilgiler bir süredir kademeli olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. Formula 1 teknolojisinin kullanıldığı Aston Martin Valkyrie projesine bir cevap niteliği taşıması üzerine geliştirilen otomobilin, efsane model F1‘in genetiklerine sahip olacağıyla ilgili detayları da bugüne gelene kadar aldık. Karşımızda duran ilk fotoğraflara baktığımızda da beklentilerin ne yönde cevap bulduğunu da görmeye başlıyoruz. Kısa süre sonra gerçekleştirilecek olan resmi tanıtım öncesinde ortaya çıkan fotoğraflar, 1.000 beygirlik gücün yanı sıra var olan aerodinamik detaylara olan heyecanımızın da artmasına yardımcı oluyor.

McLaren Speedtail

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretim 2019’da

Arka tarafa doğru gittikçe incelen bir oku anımsatan çizgileriyle ilk andan itibaren farkını ortaya koyan Speedtail, bu zamana kadar görmediğimiz parçalar barındırıyor. Aracın sürtünme katsayısı düşünülerek ön bölümündeki jantlarının elektrikli otomobilleri anımsatan bir yapı üzerine tasarlanması bunları başında geliyor. Kapıları açıp içerisine baktığımızda doğrudan F1’in modernize edilmiş konsolu çıkıyor karşımıza. Sürücü odaklı olacak şekilde merkeze yerleştirilen direksiyon ve konsolu çevreleyen LCD ekranlar bu bağlamda bir otomobilden çok bir uzay gemisi hissiyatı uyandırma potansiyeline sahip. Otomobilin genelindeki çalışılmışlık hissinin motor bölümünde de görüyor olmamız aslında bizim için hiç de sürpriz değil. Twin-turbo destekli V8 makinenin yüksek verilere üreten elektrik motorlarıyla desteklendiği yapıyla ortaya çıkan 1.000 beygir, maksimum sürat kısmında 360 km/s‘in üstünde bir hız değeriyle karşılık bulacak. Toplamda sadece 106 adet üretilecek olan McLaren Speedtail’ın, vergisiniz fiyatının 2,1 milyon dolar olmasına rağmen tamamen rezerve edilmiş olması da fantastikler bölümüne yazacağımı maddelerden birisi.

Video

Karşınızda McLaren Speedtail!