reklamı kapat

POPÜLER

McLaren

McLaren Speedtail ve F35 savaş uçağı karşı karşıya [Video]

Süper otomobiller jet uçaklarla karşı karşıya gelmeye devam ediyor. Bundan yıllar önce Top Gear eski sunucularından Richard Hammond, Bugatti Veyron kullanarak Eurofighter Typhoon jet uçağın karşısına çıkmıştı. Bugün paylaşacağımız haberde McLaren Speedtail performansıyla savaş uçağına meydan oluyor. 

McLaren Speedtail modeli performansıyla otomobil tutkunlarını heyecanlandırıyor. Otomobil sunduğu performansla fark yaratıyor. Top Gear’ın yeni sunucularından Chris Harris, McLaren Speedtail’in koltuğuna oturdu ve F35 savaş uçağının karşısına çıktı. İlk kalkış anında F35 savaş uçağını geride bırakan McLaren Speedtail daha sonrasında jet uçağın gerisinde kalıyor.

Tanıtıldığı ilk gün saatte 403 kilometre maksimum sürat iddiasıyla ortaya çıkan otomobil bu iddiasını kanıtlamıştı. Seri üretime taşınacak modelin prototipi üzerinden gerçekleştirilen denemede 403 km/s‘i yakalayan model, bu şekilde F1’i de geride bırakmayı başarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

McLaren Speedtail performansıyla fark yaratıyor

Sadece 106 örneği üretileceği açıklanan otomobil 1.055 beygirlik bir güce ve 1.150 Nm Torka sahip. 4 litre hacimli V8 motoru bünyesinde barındıran otomobil saatte 100 kilometre hıza 2.5 saniyede çıkıyor. Otomobil saatte 300 kilometre hıza ise sadece 13 saniyede ulaşıyor. Speedtail’in F1’in yaklaşık 387 km/s ile elinde tuttuğu rekoru Kennedy Uzay Merkezi’ndeki özel bir bölümde geride bıraktığını da hatırlatmakta yarar var. Mclaren Speedtail’in yurt dışındaki fiyatı ise 2 milyon euro.

İlgili video