reklamı kapat

POPÜLER

Google Drive

Google Drive için sevindiren güvenlik hamlesi

İnternet devi Google’ın en çok kullanılan servisleri arasında yer alan Google Drive, iOS tarafında kullanıcıları çok sevindirecek bir güncellemeye kavuştu.

Bulut depolama konusunda en popüler servisler arasında yer alan Google Drive, iOS uygulamasına kısa süre önce sevindiren bir biyometrik güvenlik sistemi ekledi. Firmanın Gizlilik Ekranı olarak isimlendirdiği bir özellik ile gelen bu yeni sistem, kullanıcıların hassas dosyalarını meraklı gözlerden korumak için Face ID veya Touch ID kullanmasına imkan tanıyor. Yani eski nesil iPhone’larda ve iPad’lerde parmak izi sistemi Touch ID, yeni nesil iPhone’larda ve iPad Pro’larda ise yüz tanıma sistemi Face ID ile çalışan özellik, veri / dosya güvenliği sürecini çok daha zahmetsiz hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Drive için sunulan bu özellik çok daha önce gelmeliydi

Firmanın yeni özellik için resmi açıklaması ise şu şekilde karşımıza çıkıyor: “Gizlilik Ekranı etkinleştirildiğinde, bu uygulamaya erişim Face ID / Touch ID ve şifre kodu tarafından sınırlandırılacaktır. Uygulamalar arasında geçiş yaparken Gizlilik Ekranı’nı geciktirmeyi seçenebilirsiniz”  Gecikme menüsünü ise kişilere, 10 saniye sonra, 1 dakika sonra ve 10 dakika sonra yüz / parmak tanıma sorulsun seçenekleri sunuluyor. Güvenlik adına yapılan güncelleme gerçekten güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekici bir elektrikli scooter modeli