reklamı kapat

POPÜLER

Google Fotoğraflar ios

iOS için Google Fotoğraflar uygulamasına sevindiren destek

İnternet devi Google, kısa süre önce iOS için Google Fotoğraf uygulamasını güncelledi. Güncelleme ile uygulamaya sevindiren bir özellik eklendi.

Şirket, Android ve iOS platformunda yer alan Google Fotoğraf uygulamasını şu şekilde tanımlıyor: “Google Fotoğraflar, tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı saklamak için kullanabileceğiniz daha akıllı bir uygulamadır ve günümüzün fotoğraf çekim biçimlerine uygun olarak geliştirilmiştir.” İşte bu uygulama artık iOS tarafında da portre modunda çekilmiş fotoğrafların bokeh (Arka plan bulanıklığı) seviyesinin ayarlanmasına izin veriyor. Android tarafında uzun süredir yer alan destek, portre modu ile çekilmiş fotoğraflara güzel bir düzenleme esnekliği getiriyor. Yapılan denemelerde bu düzenlemeler için Google’ın kendi algoritmasını kullandığı söyleniyor. Bazı fotoğraflarda Apple’ın kendi altyapısından daha iyi sonuç veren özellik, sık sık portre fotoğraf çekenler için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Fotoğraflar birçok kişinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor

Uygulamanın iOS sürümüne buradan, Android sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz. İndirmesi de kullanması da ücretsiz olarak uygulama, burada sadece maksimum 16 megapiksel ve 1080P video sınırlaması koyuyor. Büyük fotoğraf arşivlerine sahip kişilerin hayatını kurtaran ve telefonlarında yer açan uygulama, yeni sürümüyle bir özellik daha kazanıyor. Bu özellik ile seçilen obje (Örneğin bir kişi) renkli, geri kalan kısımlar siyah beyaz hale getirilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni MacBook Air modeli