reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iPhone modelleri

Apple’ın 2018 iPhone modelleri için beklenmedik haber

Apple‘ın 2018 iPhone ailesi iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinden oluşuyor. İşte bu yeni modeller ile işler istenildiği gibi gitmiyor.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, gelen son bilgilere göre istenildiği gibi satmıyor. Şirketin bu yüzden XR gibi Xs ve Xs Max’in de üretimini azalttığı söyleniyor. Bunun arkasında ise kesinlikle fiyat etiketleri yer alıyor. 2018 iPhone modellerinden Xs 999 dolar, Xs Max 1.099 dolar, XR ise 750 dolara satılıyor. Bırakın 999 doları, 750 dolar bile birçok kullanıcı için (Amerika dahil) çok fazla geliyor. Artık artan performansları nedeniyle kişiler daha çok orta hatta giriş seviyesi Android modellere yöneliyor. Ayrıca geçen yıl iPhone X satın alan kişilerin çoğu da Xs ailesine geçiş yapmıyor. Hal böyle olunca da Apple’ın satışları düşüyor. Yeni aileye olan düşük talebin firmayı çok şaşırttığı söylenirken, şu an durumu yüksek fiyat etiketi kurtarıyor. Yani satılan mevcut telefonlar sayesinde firmanın karlılık oranı çok daha aşağılara inmiyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2018 iPhone ailesiyle beklentileri altında kalıyor

Firmanın 2019 iPhone modelleri için de köklü değişiklikler düşünmediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan firmanın işi esas 2019’da oldukça zor olacak gibi duruyor. Bir yandan katlanabilir akıllı telefonlar gelirken, 5G konusunda da şirketin geç kalacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satışa çıkan yeni iPad Pro modelleri