reklamı kapat

POPÜLER

Google One

Google One ile kişisel bulut depolamada sevindiren yeni dönem

İnternet devi Google, kısa süre önce bulut depolama odaklı “Google One” altyapısını karşımıza çıkarttı. Google Drive’ın yerini alan altyapı, önemli özellikleri beraberinde getiriyor.

Hali hazırda Google Drive üzerinden depolama alanı satın alanların geçiş yapacağı Google One, sadece isimsel bir değişiklik değil. Süreci çok daha iyi hale getiren yeni altyapı, paylaşılabilir tek bir planda genişletilmiş depolama alanı, şirket uzmanlarına canlı erişim ve daha pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Aile planı üzerinden tek bir bulut paketi içerisinde kişilere özel alanlar açan One, kişilere fiyat ve depolama alanı konusunda da sevindiren getiriler sunuyor. Örneğin altyapıya geçildiği zaman 1 TB Drive planları herhangi bir ek maliyet olmaksızın 2 TB’a yükseltiliyor. Bu da gerçekten ciddi bir artış anlamına geliyor. Bu arada süreç sadece kişisel alanı ilgilendiriyor. Yani ticari odaklı G Suite paketinde bir değişiklik yapılmıyor. Şirketin konu hakkında yaptığı açıklama ise şöyle karşımıza çıkıyor;

“İlk etapta, Google One yalnızca sınırlı şartlarla kullanıma sunulacaktır. Ücretli bir Drive depolama alanı planınız varsa gelecek aylarda Google One’a geçişiniz otomatik olarak sağlanacaktır.

Google One planları 100 GB için aylık 1,99 ABD doları, 200 GB için aylık 2,99 ABD doları ve 2 TB için aylık 9,99 ABD doları başlangıç fiyatlarıyla satışa sunulacaktır. 2 TB’tan büyük planların fiyatlarında ise değişiklik olmayacaktır. (Mevcut 1 TB Drive planları herhangi bir ek maliyet olmaksızın 2 TB’a geçirilecektir.)

Google One’ı daha yaygın hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Google One ile bulut depolama daha efektif hale geliyor”

Yakında Türkiye dahil birçok ülkede kullanıma açılacak yeni dönem, gerçekten güzel duruyor. Şirketin Drive bulut depolama servisini ücretli olarak kullanıyor muydunuz?

İlgili Video

Şirketten harika bir teknoloji