reklamı kapat

POPÜLER

Samsung yeni telefonlarıyla depolama alanı sorununu çözüyor

Akıllı telefonlarda depolama alanı sorunları gittikçe daha büyük bir hal almaya başlıyor. Zira teknoloji geliştikçe dosya ve uygulamaların sayısı artıyor. Yüksek çözünürlüklü kameralardan çekilen fotoğraflar veya 4K çözünürlüğündeki videolar akıllı telefonumuzun hafızasının büyük bir bölümünü kaplıyor. Ayrıca konsoldaki oyunları aratmayacak kadar iyi grafiklere sahip olan oyunlar da hafızanın hızlıca dolmasına neden oluyor. Samsung, gelecek telefonlarıyla birlikte bu sorunun önüne geçmeyi hedefliyor. 

Storage Saving” adıyla anılan bu yeni özellik, kullanıcıların alanlarını daha iyi yönetmesini sağlıyor ve cihazda yer açmayı kolay bir hale getiriyor. Google Photos’a yakın bir deneyim sunan yeni özellikte fotoğraflar ve videolar tamamen buluta yükleniyor ve telefon hafızasında yer kaplayan bu dosyalar tamamen siliniyor. Bu dosyalara erişilmek istendiğinde direkt olarak bulut üzerinden erişim sağlanabiliyor. İşin ilginç kısmı Samsung Cloud sonsuz bir bulut alanı sunmuyor ve kullanıcılar 15 GB ücretsiz depolama alanına sahip oluyor. Bu rakamın fotoğraf ve vide arşivi için yeterli olup olmayacağı kafaları karıştırmış durumda.

Söz konusu özelliğin  Samsung Device Maintenance isimli önemli yeniliği de beraberinde getireceği söyleniyor. Bu özellikle cihazla ilgili tüm performans ayarlarının ve diğer ince ayarların bir arada yapılabileceği ifade ediliyor. Böylece giriş ve orta segment cihaz kullanıcılarının performansla ilgili ayarlamalar yapabileceği söyleniyor.

YORUMLAR