reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s8

Samsung Galaxy S8’de iki farklı RAM seçeneği iddiası

Bazı akıllı telefon üreticileri cihazların depolama alanı miktarı arttıkça RAM miktarını da artırabiliyor. Böylece yüksek kapasiteli cihazların alınması teşvik ediliyor. Ancak Samsung Galaxy serisinde böyle bir sistem uygulanmıyor. Fakat görünüşe bakılırsa Samsung Galaxy S8 ile birlikte hafıza boyutuna göre RAM’in arttığına şahit olabiliriz. 

Daha önceki sızıntılarda Samsung Galaxy S8‘in 4 GB RAM ile geleceği sıklıkla dile getiriliyordu. 64 GB depolama alanıyla gelecek olan cihazın daha yüksek RAM’li bir versiyonu olacağı söylenmemişti. Şimdi ise belirtilenlere göre bölgesel olarak da olsa bazı cihazlarda değişiklik olacak. Güney Kore ve Çin’de satılacak olan cihazların 64 GB versiyonunun 4 GB RAM ile geleceği söylenirken 128 GB sürümünün ise 6 GB RAM ile satışa sunulacağı ileri sürülüyor. Bir süre önce cihazın 256 GB’lık özel bir sürümünün çıkacağı ve bu cihazın 8 GB RAM ile geleceği iddia edilmişti. Ancak yeni gelen bilgiler bu sürümü yalanlıyor ve böyle bir cihazın piyasaya çıkmayacağı ifade ediliyor.

Dünya genelinde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S8’de 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM’in bulunacağı belirtiliyor. Eğer iddialar doğruysa kullanıcıların çok büyük bir bölümü 6 GB RAM seçeneğinden mahrum kalacak gibi görünüyor. Tabii bu söylenenler şu an tamamen iddia aşamasında. Gerçek bilgileri öğrenmek içinse Galaxy S8 tanıtımını beklememiz gerekiyor.