reklamı kapat

POPÜLER

McLaren 720S
McLaren 720S
McLaren 720S
McLaren 720S
McLaren 720S
McLaren 720S

Motorunda 24 ayar altın kullanılan McLaren 720S

16 Kasım 2017

McLaren, sipariş üzerine özel olarak üretilen McLaren 720S modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. 2017 Uluslararası Dubai Motor Show kapsamında tanıtılan otomobil, şirketin özelleştirme departmanı McLaren Special Operations imzasını taşıyor.

Zenith Siyahı olarak adlandırılan saten siyah boyası, altın jantları ve iç bileşenleriyle dikkatleri üstüne toplayan otomobil, hem performans tutkunlarının hem de gösterişli görünüme önem veren kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor. Tekerlekleri altın rengi ile boyalı olan otomobilin motoru 24 ayar koruma kalkanıyla –motor parçalarının sıcaklıktan etkilenmesini önleyen parçayla– birlikte geliyor.

Özel yapım McLaren 720S, tasarımıyla hayranlık uyandırıyor

Otomobilin iç mekan tasarımına bakıldığında da bolca altın renkli bileşenler göze çarpıyor. Arka kanadın üzerinde Dubai’nin silüetine benzemek için stilize edilen altın renkte Arapça harflerin karşımıza çıktığı otomobilden sadece bir adet üretildi. McLaren 4.0L çift-turbo V8 motoruyla saatte maksimum 340 kilometre hıza ulaşabilen otomobilin kim tarafından satın alındığı ise açıklanmadı. McLaren 720S’in satış fiyatı resmi olarak açıklanmış değil. McLaren’ın özel bir otomobil olduğu göz önüne alındığında çok yüksek bir fiyattan alıcı bulduğunu söyleyebiliriz.