reklamı kapat

POPÜLER

twitter hesap onaylama

Twitter’ın başı “onaylanmış hesaplarla” dertte

Twitter son zamanlarda büyük bir değişim içinde. Önce karakter sınırı 280’e çıkartıldı. Ardından daha uzun isimler kullanılabilir hale geldi. Tüm bu kullanışlı yeniliklerin ardından platform onaylanmış hesap sistemini değiştirmeye hazırlandıklarını duyurdu. Bunun en büyük nedeni ise onaylanmış hesapların kullanıcılarda yarattığı algı.

Twitter farklı bir yol izleyecek

Aslına bakarsanız bu problem çok uzun zaman öncesine dayanıyor. Fakat geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir olay bardağı taşıran son damla oldu. Platform son bir haftadır onaylanmış hesap taleplerini yanıtlamıyor. Bunun nedeni ise onaylanmış hesaba sahip bazı kullanıcıların kurallara aykırı davranması… Bu durumun en son örneği Jason Kessler olmuştu. Beyaz üstünlüğünü savunan bu hesabın onaylanmış olması kullanıcılar tarafından fazlasıyla eleştirildi. Bunun en büyük nedeni ise onaylanmış hesapların Twitter tarafından destekleniyormuş gibi görünmesiydi. Bu durumun farkına varan platform onaylanmış hesap sistemini tamamen değiştirme kararı aldı.

Yapılacak değişiklikler Twitter Support hesabı üzerinden duyuruldu. Hesap onaylamak için yeni bir program oluşturacaklarını ve bu süre boyunca ise yeni hesap onaylama işlemlerini tamamen durdurdukları ifade edildi. Yeni sistemi hangi temeller üzerine kuracağı ve bu programın probleme çözüm olup olmayacağı ise asıl merak ettiğimiz konu.