reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Android

Twitter için hesap onay başvuru sistemi geri geliyor; işte detaylar

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, önemli bir haber verdi. Platforma hesap onay başvuru sistemi geri getiriliyor.

En son Fleets adını verdiği kendi hikayeler altyapısıyla ses getiren Twitter, çok uzun süre kapattığı hesap onay sistemini 2021 başında yeniden açacaklarını duyurdu. Bu özellik sayesinde belirli şartları sağlayan kişiler, hesabını onaylı yani mavi tik’e sahip hale getirmek adına Twitter’e başvuruda bulunabilecek. Twitter’dan özellik için yapılan açıklamada doğrulama için uygun olacak hesaplar arasında resmi devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, medya hesapları, gazeteciler, eğlence, spor, aktivistler, organizatörler ve diğer “influencer” kişiler bulunacak. Onaylı hesap ünlü kişiler ve şirketler için oldukça önemli durumda. Çünkü Twitter’da halen büyük bir sahte / parodi hesap problemi bulunuyor. Bazı kişiler parodi hesaplar üzerinden zan altında kalabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter kısa süre önce yeni bir uyarı ile gündemdeydi

Daha önce de söylediğimiz üzere platform yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek adına son dönemde önemli adımlar atıyor. Firma özellikle büyük hesaplardan gelen bazı bilgileri “yanıltıcı bilgi / içerik” olarak işaretliyor ve kullanıcıları bunlara karşı dikkatli olmaları açısından uyarıyor. İşte geçtiğimiz günlerde bunlar arasına bir yenisi daha geldi.

Twitter’da artık yanıltıcı olarak işaretlenen tweet’leri beğenmeye çalıştığınız zaman karşınıza bir uyarı gelecek. Bu sayede kişilere çok daha açık şekilde “beğendiğiniz tweet yanıltıcı / yanlış içeriğe sahip olabilir” uyarısı yapılacak. Bu özellik ilk olarak web ve iOS tarafında çıkacak, önümüzdeki haftalarda ise Android tarafında da gelecek.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik