reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter, hesap doğrulama başvuru sürecini yeniden başlattı

Twitter, geçtiğimiz hafta verification yani hesap doğrulama uygulaması ve başvuru sürecini yeniden hayata geçirmiş ve süreci ardından durdurmuştu.

Twitter, “mavi tik”, “mavi onay rozeti” veya “onaylı hesap” için başvuru sistemini çok uzun zaman önce bireysel tarafta kapatmıştı. 2017’den bu yana kapalı olan sistem geçtiğimiz hafta yeniden açıldı.

Ancak belirlenen kriterlere rağmen oluşan aşırı yoğunluk nedeniyle firma kısa süre önce başvuru sürecini durdurduklarını duyurdu. Bugün ise başvuru süreci yeniden açıldı. Firma süreci durdurmak zorunda kaldıkları için özür diledi.

Bu arada süreç bundan sonra bu şekilde ilerleyebilir. Yani firma mevcut başvuruları inceledikten / tamamladıktan sonra yenilerini alabilir. Daha önce de söylediğimiz gibi bu güzel görünüyor.

Dönemsel başvuru sistemiyle süreç nispeten daha hızlı şekilde halledilebilir. Hesap onayı sürecine çok ciddi bir talep bulunuyor çünkü çoğu kişi uzun zamandır bunu bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter süreçte seçici davranıyor

Şirket bu rozeti kimliğini doğrulayan herkese vermek istemiyor ve bu yüzden de belirli kriterler belirlemiş durumda. Bunlar firma tarafından şu şekilde aktarılıyor:

“Onaylanabilmeniz için hesabınızın tanınmış ve aktif olması gerekir. Hâlihazırda onayladığımız tanınmış altı hesap türü şunlardır:

  1. Devlet Kurumu
  2. Şirketler, markalar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar
  3. Haber kuruluşları ve gazeteciler
  4. Eğlence
  5. Spor ve e-spor
  6. Aktivistler, organizatörler ve etkili diğer kişiler”

Bu kriterler dahilinde olan kişiler mobil uygulamadan dahi mavi onay rozeti için başvuru yapabiliyor ve firmadan cevap beklemeye başlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken kablosuz şarj teknolojisi