reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, hesap onaylama sürecini yeniden açtı

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Twitter, sürekli kapatıp açtığı verification yani hesap doğrulama uygulamasını bir kez daha aktif etti.

Twitter, “mavi tik”, “mavi onay rozeti” veya “onaylı hesap” için başvuru sistemini 2017 yılında bireysel tarafta kapatmış, geçtiğimiz aylarda ise tekrar açmıştı.

Bu sistem en son güzel bir haberle gündeme gelmemişti. Çünkü “Conspirador Norteño” tarafından Twitter’ın 16 Haziran tarihinde açılan ve hiçbir tweet atmayan birden fazla sahte hesaba resmi onay verdiği bulunmuştu.

Türkçe isimli bu onay verilen sahte hesaplar hakkında Twitter’dan bir resmi açıklama da gelmişti. Firma bu onayların “yanlışlıkla” verildiğini açıklamış ve durumu kabul etmişti. Şirket elbette daha sonra tespit edilen bu hesaplardan onayı kaldırdı ve komple engelledi.

Ancak bu durumun arkasında daha da büyük bir sorun bulunuyordu. Çünkü firma hesap onay sistemi bu olayın hemen üstüne durdurdu. Twitter, yukarıdaki olay üzerinden onay sistemi tam olarak hazır olmadan bir daha kullanıma sunmayacaklarını aktarmıştı.

Firma burada bulunan sorunları çözmüş olacak ki, bugün onay sistemi yeniden aktif edildi. Artık belirli şartları sağlayan herkes yeniden sürece başvuru yapabiliyor. Burada onayın kesin olmadığını, firmanın inceleme sonrasında sadece belirli hesaplara onay verdiğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter süreçte seçici davrandıklarını aktarmıştı

Firma “normal şartlarda” bu rozeti kimliğini doğrulayan herkese vermek istemiyor ve bu yüzden de belirli kriterler belirlemiş durumda. Bunlar firma tarafından şu şekilde aktarılıyor:

“Onaylanabilmeniz için hesabınızın tanınmış ve aktif olması gerekir. Hâlihazırda onayladığımız tanınmış altı hesap türü şunlardır:

  1. Devlet Kurumu
  2. Şirketler, markalar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar
  3. Haber kuruluşları ve gazeteciler
  4. Eğlence
  5. Spor ve e-spor
  6. Aktivistler, organizatörler ve etkili diğer kişiler”

Bu kriterler dahilinde olan kişiler mobil uygulamadan dahi mavi onay rozeti için başvuru yapabiliyor ve firmadan cevap beklemeye başlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın