reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, kullanıma sunduğu faydalı bir özellik ile gündemde

Twitter yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sefer paylaşım odaklı birçok kişiyi memnun edecek bir yenilik gelmiş durumda.

Haber alma konusunda bir numaralı merkezlerden Twitter, artık kişilerin attıkları bir tweet’e kimlerin cevap verebileceğini değiştirmesine imkan tanıyor. Bu özellik tweet atıldıktan yani yayımlandıktan sonra da çalışıyor.

Bu sayede daha önce attığınız bir tweet’i güncelleyerek sadece takip ettiğiniz kişilerin cevap vermesini sağlayabiliyorsunuz. Burada “sadece bahsettiğim kişiler bu tweet altına yorum atabilsin” seçeneği de sunuluyor.

Kişilere tweet yönetimi konusunda daha geniş bir kontrol sağlayan firma, halen en çok istenen özelliği ise getirmiyor. Kişiler halen attıkları bir tweet’in metni üzerinde değişiklik yapamıyor.

Kullanıcılar en azından 20 saniyelik bir yazım hatası düzeltme payı istiyor ancak firma bu dahi uzun süredir kesinlikle kabul etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter dün tepki çeken bir konuyla ses getirmişti

Twitter, “mavi tik”, “mavi onay rozeti” veya “onaylı hesap” için başvuru sistemini çok 2017 yılında bireysel tarafta kapatmış, geçtiğimiz aylarda ise tekrardan açmıştı

İşte bu sistem ile alakalı birçok kişiyi kızdıran bir durum ortaya çıktı. “Conspirador Norteño” tarafından Twitter’ın 16 Haziran tarihinde açılan ve hiçbir tweet atmayan birden fazla sahte hesaba resmi onay verdiği bulundu.

Türkçe isimli bu onaylı sahte hesaplar hakkında Twitter’dan bugün bir açıklama geldi. Firma bu onayların “yanlışlıkla” verildiğini açıkladı ve durumu kabul etti. Şirket daha sonra tespit edilen bu hesaplardan onayı kaldırdı ve komple engelledi.

Bu olayın arkasında ise büyük bir bot ağının bulunduğu aktarılıyor. Twitter’da sahte hesaplar büyük bir sorun olmaya devam ediyor ve firma bunları engellemek için gelen hesap onayı sistemini de iyi şekilde denetleyemiyor gibi görünüyor. 

Birçok gerçek hesap sahibi, şartları yerine getirmesine rağmen hesap onayı alamadığı için de yaşanan bu durum çok büyük tepki çekiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken kablosuz şarj teknolojisi