reklamı kapat

POPÜLER

Apple MagSafe Battery Pack iPhone 12

Apple doğruladı; iPhone 12 serisi ters kablosuz şarj sunuyor

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz dün akşam iPhone 12 serisine özel Apple MagSafe Battery Pack isimli powerbank modelini tanıttı.

Apple MagSafe Battery Pack, kısaca hatırlamak gerekirse direkt olarak iPhone 12 serisi için hazırlanmış bir powerbank. Telefonların arkasına konumlandırılan ve burada manyetik olarak durabilen ürün, kullanıcılara ekstra kullanım süresi getiriyor.

İşte bu ürün ile iPhone 12’lerin ters kablosuz şarj sunabildiği de netlik kazanıyor. Apple’ın resmi olarak açıkladığı üzere Apple MagSafe Battery Pack modelinin kendisini iPhone 12’lerin arkasında şarj edilebiliyor.

Yani telefon şarj takıldığı zaman kendisi yanında Battery Pack’in de doldurabiliyor. Apple şimdiye kadar iPhone 12’ler özelinde ters kablosuz şarj desteğini hiçbir zaman resmi olarak duyurmamıştı.

Aslında iFixit daha önce bu desteğin olduğunu bulmuştu ancak Apple’dan şimdiye kadar bir resmi kullanım gelmemişti. Bu durum aslına bakarsanız şimdi de değişmeyecek.

Maalesef halen iPhone 12 modellerinin arkasında örneğin bir AirPods şarj edilemeyecek. Destek şimdilik sadece Apple MagSafe Battery Pack için veriliyor ve bu da birçok kullanıcıyı üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 özel Apple MagSafe Battery Pack için dün şu açıklama yapılmıştı

”MagSafe Battery Pack’i takmak çocuk oyuncağı. Kompakt ve kullanıcı dostu tasarımı, hareket halindeyken şarj etmeyi kolaylaştırıyor. Mükemmel şekilde hizalanmış mıknatıslarıyla iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuza yapışıyor, kablosuz şarjın güvenli ve güvenilir olmasını sağlıyor.

MagSafe Battery Pack, MacBook ile sunulanlar gibi 27 W veya daha güçlü bir şarj aygıtıyla kullanıldığında daha da hızlı şarj ediyor. Ve bir kablosuz şarj aygıtına ihtiyaç duyduğunuzda 15 W’a kadar kablosuz şarj için Lightning kablosunu takmanız yeterli.”

Henüz Türkiye’de elde edilemeyen ürün için istenen fiyat ise 1.079 TL seviyesinde (Yurt dışı 99 dolar) yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli