reklamı kapat

POPÜLER

Apple

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ses sorunu için tamir programı başladı

Teknoloji devi Apple, sadece iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için yeni bir servis programı başlattı. Bunun arkasında ses sorunu bulunuyor.

Apple, 2020 Ekim ve 2021 Nisan dönemi arasında üretilen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde bir ses problemi görülebildiği açıkladı ve bunun için ücretsiz servis / tamir programı başlattı.

Bu programın arkasında tam olarak arama yaparken ahize kaynaklı donanım sorunu nedeniyle sesin gelmemesi problemi yer alıyor. Apple bu sorunu yaşayanların resmi servislere başvurmasını istiyor. Burada değişim değil tamir yapılıyor.

Bu programın 12 mini ve 12 Pro Max’i kapsamadığı özellikle belirtiliyor. Sürecin elbette Türkiye için de geçerli olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 serisine en son Apple MagSafe Battery Pack dahil edildi

Apple MagSafe Battery Pack, kısaca hatırlamak gerekirse direkt olarak iPhone 12 serisi için hazırlanmış bir powerbank. Telefonların arkasına konumlandırılan ve burada manyetik olarak durabilen ürün, kullanıcılara ekstra kullanım süresi getiriyor.

İşte bu ürün ile iPhone 12’lerin ters kablosuz şarj sunabildiği de netlik kazanıyor. Apple’ın resmi olarak açıkladığı üzere Apple MagSafe Battery Pack modelinin kendisini iPhone 12’lerin arkasında şarj edilebiliyor. Apple ürünü şöyle tanımlıyor:

”MagSafe Battery Pack’i takmak çocuk oyuncağı. Kompakt ve kullanıcı dostu tasarımı, hareket halindeyken şarj etmeyi kolaylaştırıyor. Mükemmel şekilde hizalanmış mıknatıslarıyla 12 veya 12 Pro’nuza yapışıyor, kablosuz şarjın güvenli ve güvenilir olmasını sağlıyor.

MagSafe Battery Pack, MacBook ile sunulanlar gibi 27 W veya daha güçlü bir şarj aygıtıyla kullanıldığında daha da hızlı şarj ediyor. Ve bir kablosuz şarj aygıtına ihtiyaç duyduğunuzda 15 W’a kadar kablosuz şarj için Lightning kablosunu takmanız yeterli.”

Henüz Türkiye’de elde edilemeyen ürün için istenen fiyat ise 1.079 TL seviyesinde (Yurt dışı 99 dolar) yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli